Ulubey 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Ulubey sonuçlarında Kemal Kılıçdaroğlu %53,5 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %41,3 ile ikinci; fark 12,2 puan. Kemal Kılıçdaroğlu burada Türkiye ortalamasının (%45,1) 8,5 puan üstünde. 33 mahalle ve köy arasından 20'sinde Kemal Kılıçdaroğlu önde. Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Çırpıcılar Köyü (%83,3); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Kıran Köyü (%61,5). Katılım %91,4 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ulubey 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Ulubey, Uşak, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Ulubey | Uşak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.810 | %53,5 | %45,1 | %45,1 | +8,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.712 | %41,3 | %47,6 | %49,2 | −7,9 |
| Sinan Oğan | 386 | %4,3 | %6,5 | %5,3 | −1,0 |
| Muharrem İnce | 76 | %0,8 | %0,7 | %0,4 | +0,4 |
Ulubey seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 47 | 10.185 | 9.312 | %91,4 | 8.984 | 328 |
Ulubey mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Kemal Kılıçdaroğlu | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akkeçili Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,1 | %30,1 | %100,0 | 86 |
| Aksaz Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,5 | %30,7 | %98,8 | 163 |
| Aşağı Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,1 | %43,9 | %87,7 | 1.394 |
| Avgan Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,6 | %31,4 | %93,5 | 1.359 |
| Bekdemir Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %45,2 | %48,4 | %96,9 | 65 |
| Büyükkayalı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,6 | %27,2 | %94,1 | 370 |
| Camikebir Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %40,4 | %57,2 | %91,5 | 188 |
| Çamdere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %34,9 | %57,8 | %94,7 | 94 |
| Çamlıbel Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %40,5 | %54,1 | %94,8 | 212 |
| Çardak Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,3 | %33,0 | %89,9 | 109 |
| Çırpıcılar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 | %16,7 | %110,7 | 28 |
| Dilaver Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %43,9 | %50,2 | %87,9 | 701 |
| Dutluca Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,2 | %33,2 | %87,2 | 288 |
| Emirler Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 | %45,7 | %89,4 | 341 |
| Gedikler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %32,8 | %61,3 | %90,7 | 269 |
| Gölbaşı Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,5 | %45,0 | %92,2 | 345 |
| Gümüşkol Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,7 | %42,3 | %93,4 | 244 |
| Hanyeri Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,9 | %32,2 | %91,6 | 95 |
| Hasköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 | %46,4 | %88,6 | 343 |
| İnay Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,7 | %29,8 | %89,3 | 541 |
| İshaklar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,7 | %17,5 | %96,3 | 108 |
| Karacaahmet Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,4 | %27,3 | %86,8 | 219 |
| Kıran Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %30,8 | %61,5 | %89,0 | 164 |
| Kışla Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,2 | %43,0 | %95,8 | 501 |
| Köseler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %36,7 | %61,3 | %95,7 | 163 |
| Kurudere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %42,3 | %54,5 | %100,8 | 126 |
| Küçükilyaslı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %42,5 | %55,0 | %91,3 | 46 |
| Küçükkayalı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %35,5 | %54,8 | %88,2 | 262 |
| Külçen Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,5 | %11,1 | %94,7 | 57 |
| Omurca Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,4 | %23,7 | %92,5 | 412 |
| Söğütlü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %28,1 | %56,3 | %103,1 | 32 |
| Sülümenli Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,0 | %38,4 | %89,9 | 139 |
| Üyükbaşı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %43,1 | %51,5 | %92,2 | 721 |
İlgili sonuçlar