Ulubey 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Ulubey sonuçlarında CHP %38,2 ile birinci, AK Parti %29,9 ile ikinci; fark 8,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 13,1 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %14,9 (+5,1 puan). 33 mahalle ve köy arasından 19'unda CHP önde. CHP en güçlü Çırpıcılar Köyü (%70,0); AK Parti en güçlü Kıran Köyü (%55,7). Katılım %91,4 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ulubey 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Ulubey, Uşak, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ulubey | Uşak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 3.413 | %38,2 | %28,9 | %25,2 | +13,1 |
| AK Parti | 2.669 | %29,9 | %35,4 | %34,9 | −5,0 |
| İYİ Parti | 1.330 | %14,9 | %17,7 | %9,8 | +5,1 |
| MHP | 665 | %7,4 | %9,2 | %9,9 | −2,5 |
| BBP | 206 | %2,3 | %0,7 | %1,0 | +1,3 |
| Yeniden Refah | 150 | %1,7 | %1,4 | %2,8 | −1,2 |
| Zafer Partisi | 95 | %1,1 | %1,6 | %2,3 | −1,2 |
| AP | 55 | %0,6 | %0,4 | %0,2 | +0,4 |
| Memleket | 42 | %0,5 | %0,9 | %0,9 | −0,5 |
| Yeşil Sol Parti | 38 | %0,4 | %1,3 | %8,8 | −8,4 |
| ANAP | 29 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| SOL Parti | 26 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| TİP | 25 | %0,3 | %0,3 | %1,7 | −1,4 |
| Genç Parti | 19 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 17 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| AB | 14 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HAK-PAR | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HKP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKH | 5 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Millet | 4 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| TKP | 4 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Ulubey seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 47 | 10.185 | 9.312 | %91,4 | 8.928 | 384 |
Ulubey mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akkeçili Köyü | CHP | %37,5 | %22,5 | %100,0 | 86 |
| Aksaz Köyü | CHP | %44,7 | %20,0 | %98,8 | 163 |
| Aşağı Mahallesi | CHP | %32,7 | %29,2 | %87,7 | 1.394 |
| Avgan Mahallesi | CHP | %50,2 | %23,2 | %93,5 | 1.359 |
| Bekdemir Köyü | AK Parti | %37,1 | %40,3 | %96,9 | 65 |
| Büyükkayalı Köyü | CHP | %58,3 | %20,2 | %94,1 | 370 |
| Camikebir Mahallesi | AK Parti | %21,6 | %31,7 | %91,5 | 188 |
| Çamdere Köyü | AK Parti | %28,4 | %39,8 | %94,7 | 94 |
| Çamlıbel Köyü | AK Parti | %31,7 | %32,8 | %94,8 | 212 |
| Çardak Köyü | CHP | %35,6 | %24,4 | %89,9 | 109 |
| Çırpıcılar Köyü | CHP | %70,0 | %10,0 | %110,7 | 28 |
| Dilaver Mahallesi | AK Parti | %27,1 | %38,2 | %87,9 | 701 |
| Dutluca Köyü | CHP | %57,8 | %24,6 | %87,2 | 288 |
| Emirler Mahallesi | CHP | %32,4 | %30,7 | %89,4 | 341 |
| Gedikler Köyü | AK Parti | %23,4 | %54,5 | %90,7 | 269 |
| Gölbaşı Mahallesi | AK Parti | %32,9 | %34,2 | %92,2 | 345 |
| Gümüşkol Köyü | CHP | %46,1 | %36,1 | %93,4 | 244 |
| Hanyeri Köyü | CHP | %48,8 | %27,4 | %91,6 | 95 |
| Hasköy | CHP | %36,0 | %34,9 | %88,6 | 343 |
| İnay Köyü | CHP | %52,5 | %23,0 | %89,3 | 541 |
| İshaklar Köyü | CHP | %55,8 | %12,5 | %96,3 | 108 |
| Karacaahmet Köyü | CHP | %33,9 | %9,7 | %86,8 | 219 |
| Kıran Köyü | AK Parti | %18,3 | %55,7 | %89,0 | 164 |
| Kışla Köyü | CHP | %39,0 | %31,6 | %95,8 | 501 |
| Köseler Köyü | AK Parti | %22,0 | %46,0 | %95,7 | 163 |
| Kurudere Köyü | AK Parti | %26,7 | %43,1 | %100,8 | 126 |
| Küçükilyaslı Köyü | AK Parti | %25,0 | %45,0 | %91,3 | 46 |
| Küçükkayalı Köyü | AK Parti | %29,9 | %37,0 | %88,2 | 262 |
| Külçen Köyü | CHP | %65,4 | %7,7 | %94,7 | 57 |
| Omurca Köyü | CHP | %49,5 | %18,2 | %92,5 | 412 |
| Söğütlü Köyü | MHP | %24,2 | %27,3 | %103,1 | 32 |
| Sülümenli Köyü | CHP | %34,7 | %24,2 | %89,9 | 139 |
| Üyükbaşı Mahallesi | AK Parti | %24,8 | %36,5 | %92,2 | 721 |
İlgili sonuçlar