Karahallı 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Karahallı sonuçlarında AK Parti %40,5 ile birinci, CHP %34,1 ile ikinci; fark 6,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 5,6 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %34,1 (+8,9 puan). 19 mahalle ve köy arasından 10'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Alfaklar Köyü (%57,1); CHP en güçlü Kırkyaren Köyü (%57,1). Katılım %89,6 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karahallı 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Karahallı, Uşak, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Karahallı | Uşak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.817 | %40,5 | %35,4 | %34,9 | +5,6 |
| CHP | 2.367 | %34,1 | %28,9 | %25,2 | +8,9 |
| İYİ Parti | 710 | %10,2 | %17,7 | %9,8 | +0,4 |
| MHP | 500 | %7,2 | %9,2 | %9,9 | −2,7 |
| Yeniden Refah | 100 | %1,4 | %1,4 | %2,8 | −1,4 |
| Zafer Partisi | 84 | %1,2 | %1,6 | %2,3 | −1,1 |
| Memleket | 52 | %0,7 | %0,9 | %0,9 | −0,2 |
| Yeşil Sol Parti | 42 | %0,6 | %1,3 | %8,8 | −8,2 |
| BBP | 35 | %0,5 | %0,7 | %1,0 | −0,5 |
| AP | 29 | %0,4 | %0,4 | %0,2 | +0,2 |
| TİP | 23 | %0,3 | %0,3 | %1,7 | −1,4 |
| ANAP | 22 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| HAK-PAR | 17 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| Genç Parti | 16 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| AB | 16 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| Vatan Partisi | 11 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| HKP | 11 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| SOL Parti | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKH | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Karahallı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 30 | 8.169 | 7.318 | %89,6 | 6.951 | 367 |
Karahallı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alfaklar Köyü | AK Parti | %57,1 | %15,2 | %89,5 | 257 |
| Beki Köyü | CHP | %18,8 | %49,3 | %89,5 | 171 |
| Boğaz Mahallesi | CHP | %37,8 | %41,3 | %89,7 | 565 |
| Buğdaylı Mahallesi | AK Parti | %50,1 | %22,6 | %83,3 | 508 |
| Çoğuplu Köyü | CHP | %26,1 | %43,5 | %92,0 | 50 |
| Çokaklı Köyü | CHP | %34,7 | %39,5 | %86,5 | 207 |
| Delihıdırlı Köyü | CHP | %34,1 | %47,1 | %91,4 | 557 |
| Dere Mahallesi | AK Parti | %51,6 | %26,8 | %90,5 | 474 |
| Dumanlı Köyü | AK Parti | %37,8 | %34,6 | %85,3 | 163 |
| Duraklı Köyü | CHP | %17,2 | %55,6 | %95,9 | 170 |
| Karayakuplu Köyü | AK Parti | %45,3 | %26,2 | %90,9 | 340 |
| Karbasan Mahallesi | AK Parti | %45,6 | %23,4 | %88,8 | 1.031 |
| Kavaklı Köyü | AK Parti | %37,0 | %31,5 | %95,1 | 61 |
| Kaykıllı Köyü | CHP | %43,9 | %45,8 | %89,6 | 375 |
| Kırkyaren Köyü | CHP | %13,7 | %57,1 | %92,2 | 232 |
| Konak Mahallesi | CHP | %34,3 | %37,5 | %86,7 | 728 |
| Külköy | AK Parti | %40,5 | %28,1 | %92,8 | 638 |
| Paşalar Köyü | AK Parti | %41,6 | %41,2 | %90,5 | 305 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %43,7 | %31,6 | %90,4 | 1.337 |
İlgili sonuçlar