Karlıova 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Karlıova sonuçlarında Yeşil Sol Parti %51,2 ile birinci, AK Parti %29,2 ile ikinci; fark 22,0 puan. Yeşil Sol Parti burada Türkiye ortalamasının (%8,8) 42,4 puan üstünde. 53 mahalle ve köy arasından 36'sında Yeşil Sol Parti önde. Yeşil Sol Parti en güçlü Yorgançayır Köyü (%90,7); AK Parti en güçlü Taşlıçay Köyü (%85,5). Katılım %70,7 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karlıova 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Karlıova, Bingöl, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Karlıova | Bingöl | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Yeşil Sol Parti | 6.086 | %51,2 | %24,4 | %8,8 | +42,4 |
| AK Parti | 3.476 | %29,2 | %38,3 | %34,9 | −5,7 |
| CHP | 442 | %3,7 | %5,2 | %25,2 | −21,5 |
| Yeniden Refah | 425 | %3,6 | %10,1 | %2,8 | +0,7 |
| İYİ Parti | 342 | %2,9 | %1,9 | %9,8 | −6,9 |
| MHP | 295 | %2,5 | %13,4 | %9,9 | −7,4 |
| SOL Parti | 77 | %0,6 | %0,5 | %0,1 | +0,5 |
| AP | 41 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| Memleket | 38 | %0,3 | %0,4 | %0,9 | −0,6 |
| AB | 38 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| BBP | 35 | %0,3 | %0,5 | %1,0 | −0,7 |
| ANAP | 32 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HAK-PAR | 21 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 15 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HKP | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TKH | 10 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| TKP | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| GBP | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Genç Parti | 5 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,2 |
| YP | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Karlıova seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 76 | 18.091 | 12.797 | %70,7 | 11.884 | 913 |
Karlıova mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Yeşil Sol Parti | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıyağmurlu Köyü | AK Parti | %31,4 | %31,4 | %71,9 | 128 |
| Bağlıisa Köyü | Yeşil Sol Parti | %78,0 | %5,6 | %64,5 | 626 |
| Bahçeköy | AK Parti | %30,4 | %45,7 | %62,2 | 473 |
| Boncukgöze Köyü | Yeşil Sol Parti | %54,8 | %34,7 | %68,9 | 193 |
| Cilligöl Köyü | Yeşil Sol Parti | %83,8 | %10,9 | %74,4 | 457 |
| Çatak Köyü | Yeşil Sol Parti | %82,3 | %5,3 | %76,8 | 151 |
| Çiftlikköy | Yeşil Sol Parti | %80,9 | %6,4 | %88,1 | 59 |
| Çukurtepe Köyü | Yeşil Sol Parti | %77,7 | %12,7 | %62,4 | 322 |
| Dörtyol Köyü | AK Parti | %13,9 | %59,0 | %61,8 | 220 |
| Geçitli Köyü | Yeşil Sol Parti | %43,1 | %42,2 | %62,8 | 207 |
| Göynük Köyü | Yeşil Sol Parti | %76,9 | %16,5 | %68,0 | 300 |
| Hacılar Köyü | Yeşil Sol Parti | %47,3 | %31,1 | %74,3 | 627 |
| Halifan Köyü | AK Parti | %5,4 | %57,8 | %78,1 | 301 |
| Harmantepe Köyü | AK Parti | %2,7 | %73,0 | %80,0 | 60 |
| Hasanova Köyü | Yeşil Sol Parti | %77,8 | %2,4 | %77,9 | 276 |
| Ilıpınar Köyü | AK Parti | %28,8 | %47,2 | %78,7 | 178 |
| Kale Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %42,9 | %35,7 | %66,3 | 585 |
| Kalencik Köyü | Yeşil Sol Parti | %64,9 | %13,0 | %69,9 | 206 |
| Kanıreş Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %52,1 | %24,1 | %72,1 | 912 |
| Kanitaht Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %38,8 | %37,7 | %74,1 | 533 |
| Kantarkaya Köyü | AK Parti | %21,3 | %45,8 | %72,1 | 312 |
| Karabalçık Köyü | Yeşil Sol Parti | %62,0 | %28,5 | %60,5 | 248 |
| Kargapazarı Köyü | Yeşil Sol Parti | %84,6 | %7,2 | %73,4 | 963 |
| Karlıca Köyü | AK Parti | %43,9 | %46,7 | %70,1 | 174 |
| Kaşıkçı Köyü | AK Parti | %16,4 | %37,7 | %80,0 | 85 |
| Kaynak Köyü | AK Parti | %38,7 | %49,5 | %74,0 | 131 |
| Kaynarpınar Köyü | Yeşil Sol Parti | %48,5 | %16,7 | %83,4 | 163 |
| Kazanlı Köyü | Yeşil Sol Parti | %61,1 | %22,2 | %100,0 | 36 |
| Kıraçtepe Köyü | Yeşil Sol Parti | %63,8 | %19,1 | %42,2 | 116 |
| Kızılağaç Köyü | Yeşil Sol Parti | %59,7 | %16,3 | %91,5 | 153 |
| Kızılçubuk Köyü | Yeşil Sol Parti | %54,2 | %20,8 | %84,9 | 179 |
| Kümbet Köyü | AK Parti | %33,3 | %39,5 | %71,2 | 267 |
| Kürük Köyü | Yeşil Sol Parti | %54,3 | %20,2 | %66,9 | 163 |
| Mollaşakir Köyü | Yeşil Sol Parti | %45,3 | %39,1 | %66,7 | 288 |
| Ortaköy | AK Parti | %26,5 | %61,8 | %71,9 | 96 |
| Sakaören Köyü | Yeşil Sol Parti | %51,1 | %22,0 | %58,1 | 260 |
| Sarıkuşak Köyü | AK Parti | %33,3 | %54,5 | %67,0 | 106 |
| Serpmekaya Köyü | Yeşil Sol Parti | %81,7 | %11,0 | %72,9 | 421 |
| Seyran Tepe Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %57,1 | %24,8 | %65,4 | 650 |
| Soğukpınar Köyü | Yeşil Sol Parti | %76,0 | %10,0 | %87,7 | 65 |
| Suçatı Köyü | AK Parti | %18,2 | %59,4 | %79,5 | 220 |
| Sudurağı Köyü | Yeşil Sol Parti | %57,3 | %29,3 | %73,5 | 234 |
| Taşlıçay Köyü | AK Parti | %6,3 | %85,5 | %61,6 | 844 |
| Toklular Köyü | Yeşil Sol Parti | %58,7 | %14,9 | %74,1 | 753 |
| Turgut Özal Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %47,7 | %29,5 | %70,6 | 1.951 |
| Tuzluca Köyü | Yeşil Sol Parti | %84,0 | %5,0 | %91,7 | 145 |
| Viranşehir Köyü | AK Parti | %16,4 | %58,2 | %78,0 | 186 |
| Yeniköy | Yeniden Refah | %14,8 | %26,2 | %73,6 | 87 |
| Yeşilyurt Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %45,2 | %31,8 | %65,0 | 606 |
| Yiğitler Köyü | Yeşil Sol Parti | %48,9 | %26,4 | %72,0 | 863 |
| Yoncalık Köyü | Yeşil Sol Parti | %85,9 | %5,1 | %88,2 | 93 |
| Yorgançayır Köyü | Yeşil Sol Parti | %90,7 | %4,6 | %81,4 | 188 |
| Yukarıyağmurlu Köyü | Yeşil Sol Parti | %41,5 | %38,0 | %68,4 | 231 |
İlgili sonuçlar