Yenice 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Yenice sonuçlarında AK Parti %49,5 ile birinci, CHP %21,9 ile ikinci; fark 27,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 14,6 puan üstünde. 82 mahalle ve köy arasından 75'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Armutcuk Köyü (%83,3); CHP en güçlü Namazgah Köyü (%60,7). Katılım %93,5 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yenice 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Yenice, Çanakkale, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yenice | Çanakkale | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 11.492 | %49,5 | %31,4 | %34,9 | +14,6 |
| CHP | 5.074 | %21,9 | %35,3 | %25,2 | −3,3 |
| İYİ Parti | 2.935 | %12,6 | %16,6 | %9,8 | +2,8 |
| MHP | 1.807 | %7,8 | %6,4 | %9,9 | −2,1 |
| Yeniden Refah | 307 | %1,3 | %1,0 | %2,8 | −1,5 |
| Memleket | 303 | %1,3 | %1,1 | %0,9 | +0,4 |
| Zafer Partisi | 276 | %1,2 | %2,0 | %2,3 | −1,1 |
| BBP | 129 | %0,6 | %0,4 | %1,0 | −0,4 |
| AP | 113 | %0,5 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| ANAP | 98 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,3 |
| Yeşil Sol Parti | 74 | %0,3 | %1,9 | %8,8 | −8,5 |
| TİP | 64 | %0,3 | %1,2 | %1,7 | −1,4 |
| Vatan Partisi | 57 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| AB | 55 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| HAK-PAR | 51 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HKP | 48 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Genç Parti | 45 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,0 |
| Millet | 31 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 30 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| GBP | 16 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Milli Yol | 13 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| TKH | 10 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| SOL Parti | 9 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| YP | 6 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Yenice seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 119 | 25.534 | 23.878 | %93,5 | 23.217 | 661 |
Yenice mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahiler Köyü | AK Parti | %47,2 | %34,7 | %90,0 | 80 |
| Akçakoyun Köyü | AK Parti | %42,7 | %31,9 | %90,4 | 743 |
| Akköy | AK Parti | %60,8 | %11,9 | %93,9 | 163 |
| Alancık Köyü | AK Parti | %61,0 | %10,7 | %97,7 | 171 |
| Araovacık Köyü | AK Parti | %46,6 | %23,7 | %92,5 | 562 |
| Armutcuk Köyü | AK Parti | %83,3 | %4,9 | %99,4 | 163 |
| Aşağıçavuş Köyü | CHP | %21,0 | %48,7 | %94,1 | 238 |
| Aşağıinova Köyü | AK Parti | %59,5 | %10,8 | %98,3 | 120 |
| Aşağıkaraaşık Köyü | AK Parti | %51,0 | %23,1 | %103,9 | 102 |
| Bağlı Köyü | AK Parti | %51,2 | %14,0 | %86,8 | 151 |
| Ballıçay Köyü | AK Parti | %66,7 | %6,9 | %100,0 | 182 |
| Başkoz Köyü | AK Parti | %41,2 | %20,6 | %94,5 | 110 |
| Bayatlar Köyü | AK Parti | %61,8 | %10,8 | %91,6 | 179 |
| Bekten Köyü | AK Parti | %58,9 | %14,6 | %95,1 | 203 |
| Boynanlar Köyü | AK Parti | %53,9 | %14,5 | %93,9 | 181 |
| Cambaz Köyü | AK Parti | %70,3 | %8,1 | %96,2 | 79 |
| Çakır Köyü | AK Parti | %45,7 | %26,2 | %97,6 | 287 |
| Çakıroba Köyü | AK Parti | %34,7 | %25,0 | %96,0 | 75 |
| Çal Köyü | CHP | %31,6 | %41,9 | %94,6 | 682 |
| Çamoba Köyü | AK Parti | %73,0 | %12,2 | %100,0 | 75 |
| Çınar Köyü | AK Parti | %49,4 | %25,3 | %90,6 | 192 |
| Çınarcık Köyü | CHP | %31,0 | %37,1 | %95,1 | 244 |
| Çırpılar Köyü | AK Parti | %53,2 | %20,3 | %96,2 | 236 |
| Çiftlik Köyü | AK Parti | %74,7 | %9,5 | %98,0 | 99 |
| Çukuroba Köyü | AK Parti | %56,6 | %15,1 | %93,4 | 167 |
| Darıalan Köyü | AK Parti | %73,5 | %7,1 | %96,3 | 107 |
| Davutköy | AK Parti | %40,1 | %26,1 | %93,8 | 388 |
| Engeci Köyü | AK Parti | %53,6 | %14,1 | %95,6 | 504 |
| Eski Yenice Mahallesi | AK Parti | %54,1 | %17,4 | %92,5 | 1.101 |
| Gümüşler Köyü | AK Parti | %76,1 | %1,1 | %96,3 | 298 |
| Gündoğdu Köyü | AK Parti | %50,8 | %28,5 | %93,4 | 287 |
| Güzeloba Köyü | AK Parti | %48,5 | %24,2 | %106,1 | 33 |
| Hacılar Köyü | AK Parti | %73,0 | %1,0 | %97,3 | 112 |
| Hacıyusuflar Köyü | AK Parti | %62,3 | %15,8 | %88,1 | 134 |
| Hamdibey Köyü | CHP | %24,5 | %47,9 | %94,3 | 386 |
| Haydaroba Köyü | AK Parti | %58,1 | %9,4 | %92,9 | 467 |
| Hıdırlar Köyü | CHP | %25,3 | %48,9 | %94,6 | 202 |
| Kabalı Köyü | AK Parti | %81,4 | %4,5 | %93,3 | 194 |
| Kalabakbaşı Köyü | AK Parti | %63,3 | %13,8 | %95,7 | 115 |
| Kalkım-Atatürk Mahallesi | AK Parti | %45,9 | %20,3 | %91,6 | 1.034 |
| Kalkım-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %42,6 | %23,3 | %93,9 | 864 |
| Karaaydın Köyü | AK Parti | %56,9 | %11,5 | %95,0 | 240 |
| Karabey Köyü | AK Parti | %48,1 | %29,6 | %91,8 | 439 |
| Karadoru Köyü | AK Parti | %57,8 | %10,4 | %89,2 | 157 |
| Karaköy | AK Parti | %62,4 | %15,0 | %98,0 | 442 |
| Karasu Köyü | AK Parti | %80,0 | %3,2 | %98,0 | 98 |
| Kargacı Köyü | AK Parti | %55,6 | %26,4 | %98,6 | 74 |
| Kırıklar Köyü | AK Parti | %67,0 | %17,4 | %100,0 | 110 |
| Kışlalar Mahallesi | AK Parti | %40,0 | %23,6 | %91,5 | 1.879 |
| Kızıldam Köyü | AK Parti | %70,5 | %10,8 | %92,8 | 194 |
| Koruköy | AK Parti | %58,5 | %11,0 | %91,6 | 489 |
| Kovancı Köyü | AK Parti | %73,3 | %10,9 | %97,6 | 211 |
| Kurtlar Köyü | AK Parti | %33,3 | %31,2 | %90,8 | 217 |
| Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %35,6 | %33,0 | %91,3 | 1.791 |
| Kuzupınarı Köyü | AK Parti | %56,1 | %18,2 | %95,8 | 142 |
| Namazgah Köyü | CHP | %25,0 | %60,7 | %111,1 | 27 |
| Nevruz Köyü | CHP | %31,5 | %36,6 | %92,7 | 261 |
| Oğlanalanı Köyü | AK Parti | %53,8 | %23,1 | %93,2 | 74 |
| Öğmen Köyü | AK Parti | %65,8 | %5,6 | %94,4 | 251 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %50,6 | %27,6 | %93,8 | 192 |
| Pazarköy | AK Parti | %40,0 | %31,9 | %91,1 | 1.083 |
| Reşadiye Köyü | AK Parti | %51,9 | %24,7 | %94,5 | 602 |
| Sameteli Köyü | AK Parti | %63,3 | %8,2 | %96,8 | 157 |
| Sarıçayır Köyü | AK Parti | %80,6 | %5,3 | %93,8 | 242 |
| Sazak Köyü | AK Parti | %63,1 | %15,3 | %94,5 | 217 |
| Seyvan Köyü | AK Parti | %34,5 | %22,4 | %95,8 | 307 |
| Sofular Köyü | AK Parti | %54,2 | %23,7 | %96,3 | 268 |
| Soğucak Köyü | AK Parti | %72,2 | %5,9 | %96,4 | 196 |
| Suuçtu Köyü | AK Parti | %63,8 | %9,5 | %91,3 | 115 |
| Taban Köyü | AK Parti | %46,5 | %18,3 | %94,2 | 360 |
| Torhasan Köyü | AK Parti | %64,4 | %15,8 | %97,3 | 294 |
| Umurlar Köyü | AK Parti | %65,1 | %3,6 | %100,0 | 85 |
| Üçkabaağaç Köyü | AK Parti | %36,4 | %21,0 | %95,4 | 153 |
| Yağdıran Köyü | AK Parti | %80,2 | %3,0 | %97,3 | 187 |
| Yalıoba Köyü | AK Parti | %77,1 | %0,0 | %112,5 | 32 |
| Yarış Köyü | AK Parti | %76,5 | %3,3 | %96,0 | 223 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %41,2 | %24,3 | %89,7 | 1.308 |
| Yeniköy | AK Parti | %55,4 | %24,3 | %101,3 | 77 |
| Yeşilköy | AK Parti | %65,7 | %7,7 | %91,1 | 213 |
| Yukarıçavuş Köyü | AK Parti | %44,8 | %27,6 | %101,0 | 105 |
| Yukarıinova Köyü | AK Parti | %54,6 | %16,3 | %93,0 | 228 |
| Yukarıkaraaşık Köyü | AK Parti | %55,8 | %11,7 | %98,8 | 84 |
İlgili sonuçlar