Atalar Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Atalar Mahallesi sonuçlarında CHP %42,1 ile birinci, AK Parti %23,8 ile ikinci; fark 18,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 17,0 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,6 (+5,7 puan). CHP oy oranında Pamukkale ilçesindeki 61 mahalle ve köy arasında 7'nci sırada. 16 sandık, 5.986 kayıtlı seçmen. Katılım %89,8 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Atalar Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Atalar Mahallesi, Pamukkale, Denizli, Türkiye karşılaştırması
PartiOyAtalar MahallesiPamukkaleDenizliTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.235%42,1%32,1%31,8%25,2+17,0
AK Parti1.260%23,8%33,3%33,3%34,9−11,2
İYİ Parti825%15,6%14,0%14,3%9,8+5,7
MHP334%6,3%7,7%8,3%9,9−3,6
Zafer Partisi156%2,9%3,2%2,6%2,3+0,7
TİP124%2,3%1,2%1,0%1,7+0,6
Memleket82%1,5%1,7%1,4%0,9+0,6
BBP75%1,4%1,4%1,4%1,0+0,4
Yeşil Sol Parti64%1,2%1,9%2,4%8,8−7,6
Yeniden Refah59%1,1%1,4%1,3%2,8−1,7
Genç Parti25%0,5%0,5%0,4%0,2+0,3
Millet8%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
TKP8%0,2%0,1%0,1%0,1+0,0
Vatan Partisi7%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
SOL Parti3%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
HKP3%0,1%0,0%0,1%0,1−0,0
GBP2%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
YP2%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
HAK-PAR1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
TKH1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Atalar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
165.9865.374%89,85.30569

Pamukkale ilçesindeki diğer mahalle ve köyler