İstiklal Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

İstiklal Mahallesi sonuçlarında CHP %41,6 ile birinci, AK Parti %24,6 ile ikinci; fark 17,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 16,4 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,3 (+6,5 puan). CHP oy oranında Pamukkale ilçesindeki 61 mahalle ve köy arasında 8'inci sırada. 20 sandık, 7.172 kayıtlı seçmen. Katılım %90,3 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

İstiklal Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — İstiklal Mahallesi, Pamukkale, Denizli, Türkiye karşılaştırması
PartiOyİstiklal MahallesiPamukkaleDenizliTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.644%41,6%32,1%31,8%25,2+16,4
AK Parti1.562%24,6%33,3%33,3%34,9−10,4
İYİ Parti1.035%16,3%14,0%14,3%9,8+6,5
MHP389%6,1%7,7%8,3%9,9−3,8
Zafer Partisi202%3,2%3,2%2,6%2,3+0,9
Memleket103%1,6%1,7%1,4%0,9+0,7
TİP101%1,6%1,2%1,0%1,7−0,1
BBP80%1,3%1,4%1,4%1,0+0,3
Yeşil Sol Parti50%0,8%1,9%2,4%8,8−8,0
Yeniden Refah49%0,8%1,4%1,3%2,8−2,1
Genç Parti38%0,6%0,5%0,4%0,2+0,4
Millet14%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
Vatan Partisi10%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
YP8%0,1%0,0%0,0%0,0+0,1
SOL Parti6%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
HAK-PAR4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
TKP3%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
TKH3%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
GBP2%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
HKP1%0,0%0,0%0,1%0,1−0,0
İstiklal Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
207.1726.478%90,36.362116

Pamukkale ilçesindeki diğer mahalle ve köyler