Hazro 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Hazro sonuçlarında Yeşil Sol Parti %69,6 ile birinci, AK Parti %16,7 ile ikinci; fark 52,9 puan. Yeşil Sol Parti burada Türkiye ortalamasının (%8,8) 60,8 puan üstünde. 31 mahalle ve köy arasından 30'unda Yeşil Sol Parti önde. Yeşil Sol Parti en güçlü Reşik Mahallesi (%98,1); AK Parti en güçlü Kavaklıboğaz Mahallesi (%37,6). Katılım %77,4 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hazro 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Hazro, Diyarbakır, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Hazro | Diyarbakır | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Yeşil Sol Parti | 5.091 | %69,6 | %62,6 | %8,8 | +60,8 |
| AK Parti | 1.221 | %16,7 | %22,2 | %34,9 | −18,2 |
| MHP | 387 | %5,3 | %1,1 | %9,9 | −4,6 |
| CHP | 315 | %4,3 | %7,6 | %25,2 | −20,9 |
| İYİ Parti | 77 | %1,1 | %2,2 | %9,8 | −8,8 |
| Yeniden Refah | 50 | %0,7 | %1,6 | %2,8 | −2,1 |
| SOL Parti | 41 | %0,6 | %0,6 | %0,1 | +0,4 |
| Memleket | 36 | %0,5 | %0,4 | %0,9 | −0,4 |
| YP | 13 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| BBP | 12 | %0,2 | %0,2 | %1,0 | −0,8 |
| TKP | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Genç Parti | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| HAK-PAR | 6 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| GBP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| HKP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKH | 5 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Milli Yol | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Hazro seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 42 | 10.033 | 7.768 | %77,4 | 7.318 | 450 |
Hazro mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Yeşil Sol Parti | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağartı Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %78,4 | %15,7 | %126,2 | 42 |
| Bağyurdu Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %66,4 | %24,5 | %86,1 | 144 |
| Bahçe Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %52,7 | %22,7 | %71,0 | 241 |
| Bayırdüzü Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %88,9 | %5,6 | %90,4 | 104 |
| Cami Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %49,9 | %24,8 | %69,3 | 553 |
| Çitlibahçe Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %87,9 | %5,6 | %80,1 | 261 |
| Çökeksu Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %76,9 | %13,8 | %59,8 | 386 |
| Dadaş Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %62,8 | %29,7 | %71,3 | 719 |
| Elhuvan Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %59,4 | %27,8 | %77,4 | 186 |
| Gedikalan Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %63,5 | %14,4 | %79,6 | 137 |
| Gözlü Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %88,9 | %4,9 | %82,2 | 613 |
| Hürriyet Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %51,1 | %22,8 | %74,3 | 703 |
| İncekavak Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %57,5 | %30,2 | %59,0 | 432 |
| İşkar Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %89,5 | %6,5 | %83,4 | 319 |
| Kavaklıboğaz Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %39,1 | %37,6 | %75,4 | 484 |
| Kırkkaşık Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %89,4 | %4,0 | %92,3 | 640 |
| Kırmataş Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %62,2 | %24,1 | %73,1 | 590 |
| Koçbaba Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %74,2 | %18,2 | %94,8 | 77 |
| Kulaçtepe Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %57,9 | %25,0 | %89,1 | 92 |
| Meşebağları Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %54,5 | %30,8 | %60,7 | 354 |
| Mutluca Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %65,5 | %20,7 | %126,5 | 49 |
| Ormankaya Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %58,4 | %20,8 | %80,3 | 529 |
| Reşik Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %98,1 | %0,6 | %90,2 | 173 |
| Sarıçanak Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %83,3 | %9,8 | %66,5 | 203 |
| Sarıerik Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %43,4 | %32,8 | %50,4 | 254 |
| Terdöken Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %79,8 | %7,7 | %90,3 | 290 |
| Topalan Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %74,5 | %12,0 | %74,6 | 295 |
| Uzunargıt Mahallesi | MHP | %11,3 | %1,6 | %84,8 | 79 |
| Ülgen Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %74,1 | %9,8 | %78,9 | 194 |
| Varınca Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %88,4 | %3,7 | %86,1 | 223 |
| Yazgı Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %83,9 | %7,1 | %94,9 | 667 |
İlgili sonuçlar