Kocaköy 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Kocaköy sonuçlarında Yeşil Sol Parti %77,6 ile birinci, AK Parti %12,3 ile ikinci; fark 65,4 puan. Yeşil Sol Parti burada Türkiye ortalamasının (%8,8) 68,9 puan üstünde. 22 mahalle ve köy arasından 22'sinde Yeşil Sol Parti önde. Yeşil Sol Parti en güçlü Gözebaşı Mahallesi (%95,1); AK Parti en güçlü Kaya Mahallesi (%32,0). Katılım %84,6 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kocaköy 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Kocaköy, Diyarbakır, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kocaköy | Diyarbakır | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Yeşil Sol Parti | 6.121 | %77,6 | %62,6 | %8,8 | +68,9 |
| AK Parti | 967 | %12,3 | %22,2 | %34,9 | −22,7 |
| CHP | 361 | %4,6 | %7,6 | %25,2 | −20,6 |
| MHP | 118 | %1,5 | %1,1 | %9,9 | −8,4 |
| İYİ Parti | 76 | %1,0 | %2,2 | %9,8 | −8,8 |
| Yeniden Refah | 62 | %0,8 | %1,6 | %2,8 | −2,0 |
| SOL Parti | 39 | %0,5 | %0,6 | %0,1 | +0,4 |
| Memleket | 24 | %0,3 | %0,4 | %0,9 | −0,6 |
| BBP | 14 | %0,2 | %0,2 | %1,0 | −0,8 |
| YP | 13 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| GBP | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Genç Parti | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| TKP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HAK-PAR | 5 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HKP | 3 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKH | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Millet | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Kocaköy seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 38 | 9.861 | 8.341 | %84,6 | 7.884 | 457 |
Kocaköy mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Yeşil Sol Parti | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ambar Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %57,8 | %22,5 | %74,8 | 357 |
| Arkbaşı Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %87,3 | %5,1 | %82,7 | 481 |
| Boyunlu Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %70,3 | %17,2 | %77,2 | 281 |
| Bozbağlar Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %90,2 | %4,0 | %91,9 | 360 |
| Bozyer Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %78,7 | %11,2 | %88,3 | 240 |
| Çakmaklı Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %60,0 | %4,0 | %16,7 | 156 |
| Çayırlı Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %90,5 | %3,8 | %98,2 | 114 |
| Çaytepe Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %88,5 | %7,7 | %84,6 | 1.296 |
| Eyüpler Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %83,3 | %10,0 | %96,0 | 101 |
| Gökçen Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %93,4 | %2,0 | %92,2 | 451 |
| Gözebaşı Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %95,1 | %2,3 | %87,4 | 358 |
| Günalan Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %92,7 | %3,4 | %96,1 | 279 |
| Hacı Reşit Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %89,2 | %3,2 | %94,1 | 101 |
| Kaya Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %52,1 | %32,0 | %81,5 | 1.521 |
| Kokulupınar Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %70,2 | %19,9 | %96,6 | 357 |
| Suçıktı Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %82,7 | %3,6 | %101,5 | 198 |
| Şaklat Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %83,5 | %8,5 | %93,2 | 453 |
| Şerifoğulları Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %91,5 | %3,8 | %103,9 | 102 |
| Şeyh Şerafettin Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %59,6 | %21,8 | %76,5 | 698 |
| Tepecik Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %84,6 | %3,7 | %90,8 | 436 |
| Yazıköy Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %90,9 | %2,9 | %83,1 | 739 |
| Yenişehir Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %68,6 | %14,3 | %81,1 | 782 |
İlgili sonuçlar