Çayırlı 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Çayırlı sonuçlarında CHP %41,1 ile birinci, AK Parti %35,5 ile ikinci; fark 5,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 15,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %18,0 (+8,1 puan). 50 mahalle ve köy arasından 38'inde CHP önde. CHP en güçlü Yeşilyaka Köyü (%97,8); AK Parti en güçlü Bölükova Köyü (%85,7). Katılım %89,2 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çayırlı 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Çayırlı, Erzincan, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çayırlı | Erzincan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 2.275 | %41,1 | %36,3 | %25,2 | +15,9 |
| AK Parti | 1.965 | %35,5 | %38,0 | %34,9 | +0,6 |
| MHP | 996 | %18,0 | %19,7 | %9,9 | +8,1 |
| Yeniden Refah | 90 | %1,6 | %1,4 | %2,8 | −1,2 |
| Yeşil Sol Parti | 62 | %1,1 | %1,0 | %8,8 | −7,7 |
| Zafer Partisi | 35 | %0,6 | %1,0 | %2,3 | −1,6 |
| BBP | 17 | %0,3 | %0,4 | %1,0 | −0,7 |
| AP | 14 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| ANAP | 12 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| TİP | 8 | %0,1 | %0,2 | %1,7 | −1,6 |
| Memleket | 4 | %0,1 | %0,3 | %0,9 | −0,9 |
| GBP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| HKP | 4 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Genç Parti | 3 | %0,1 | %0,0 | %0,2 | −0,2 |
| TKP | 3 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
| HAK-PAR | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| YP | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Millet | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
Çayırlı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 55 | 6.279 | 5.598 | %89,2 | 5.536 | 62 |
Çayırlı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıkartallı Köyü | CHP | %94,0 | %1,5 | %94,4 | 72 |
| Atatürk Mahallesi | AK Parti | %17,0 | %50,4 | %83,3 | 1.166 |
| Balıklı Köyü | AK Parti | %25,8 | %60,9 | %87,6 | 258 |
| Barbaros Mahallesi | AK Parti | %15,6 | %45,3 | %82,6 | 725 |
| Başköy | CHP | %84,2 | %9,2 | %90,6 | 85 |
| Boybeyi Köyü | CHP | %57,1 | %14,3 | %107,7 | 13 |
| Bozağa Köyü | CHP | %91,0 | %4,5 | %89,3 | 75 |
| Bölükova Köyü | AK Parti | %9,5 | %85,7 | %91,3 | 23 |
| Büyük Yaylaköy | CHP | %96,0 | %1,0 | %86,1 | 115 |
| Büyükgelengeç Köyü | CHP | %88,6 | %11,4 | %94,6 | 37 |
| Cennetpınar Köyü | AK Parti | %10,9 | %58,1 | %84,7 | 300 |
| Çamurdere Köyü | CHP | %82,6 | %6,5 | %88,5 | 52 |
| Çataksu Köyü | AK Parti | %3,1 | %68,5 | %95,6 | 137 |
| Çaykent Köyü | AK Parti | %24,6 | %46,3 | %87,5 | 232 |
| Çayönü Köyü | CHP | %92,9 | %3,6 | %87,6 | 97 |
| Çilhoroz Köyü | CHP | %81,0 | %4,8 | %105,0 | 20 |
| Çilligöl Köyü | CHP | %78,9 | %5,3 | %90,5 | 84 |
| Doğanyuva Köyü | CHP | %53,9 | %21,1 | %93,0 | 86 |
| Doluca Köyü | CHP | %86,7 | %6,7 | %111,1 | 27 |
| Esendoruk Köyü | CHP | %72,2 | %22,2 | %94,7 | 19 |
| Eşmepınar Köyü | CHP | %90,0 | %3,8 | %91,0 | 89 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %26,5 | %43,4 | %85,9 | 496 |
| Gelinpınar Köyü | CHP | %71,6 | %10,4 | %93,1 | 72 |
| Göller Köyü | CHP | %64,7 | %23,5 | %89,5 | 19 |
| Harmantepe Köyü | AK Parti | %7,4 | %57,0 | %93,9 | 277 |
| Hastarla Köyü | CHP | %85,9 | %4,7 | %100,0 | 64 |
| Karataş Köyü | CHP | %82,1 | %10,7 | %120,0 | 25 |
| Küçükgelengeç Köyü | CHP | %87,1 | %0,0 | %96,9 | 32 |
| Mazlumağa Köyü | CHP | %55,6 | %16,7 | %126,7 | 15 |
| Mirzaoğlu Köyü | CHP | %82,4 | %13,7 | %104,0 | 50 |
| Oğultaşı Köyü | CHP | %61,5 | %38,5 | %81,3 | 16 |
| Ortaçat Köyü | CHP | %80,0 | %13,3 | %107,1 | 14 |
| Ozanlı Köyü | CHP | %87,3 | %3,2 | %97,0 | 66 |
| Paşayurdu Köyü | CHP | %78,6 | %17,9 | %111,1 | 27 |
| Pınarlı Köyü | CHP | %68,8 | %12,5 | %145,5 | 11 |
| Saraycık Köyü | AK Parti | %18,0 | %50,8 | %91,3 | 69 |
| Sarıgüney Köyü | CHP | %95,2 | %3,2 | %96,9 | 64 |
| Saygılı Köyü | CHP | %89,3 | %1,8 | %103,7 | 54 |
| Sırataş Köyü | CHP | %85,2 | %4,9 | %93,8 | 65 |
| Toprakkale Köyü | CHP | %68,8 | %25,0 | %123,1 | 13 |
| Tosunlar Köyü | CHP | %70,6 | %11,8 | %130,8 | 13 |
| Turnaçayırı Köyü | CHP | %82,4 | %11,8 | %121,4 | 14 |
| Verimli Köyü | AK Parti | %41,7 | %42,4 | %91,4 | 303 |
| Yaylakent Köyü | CHP | %88,8 | %3,0 | %95,0 | 141 |
| Yaylalar Köyü | CHP | %93,0 | %4,7 | %95,7 | 46 |
| Yazıkaya Köyü | AK Parti | %5,0 | %50,6 | %88,4 | 294 |
| Yeşilyaka Köyü | CHP | %97,8 | %2,2 | %94,4 | 143 |
| Yukarıçamurdere Köyü | CHP | %90,5 | %4,8 | %92,6 | 68 |
| Yukarıkartallı Köyü | CHP | %93,0 | %1,4 | %87,8 | 82 |
| Yürekli Köyü | CHP | %53,3 | %13,3 | %107,1 | 14 |
İlgili sonuçlar