Merkez Yeni Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Merkez Yeni Mahallesi sonuçlarında CHP %34,3 ile birinci, AK Parti %32,2 ile ikinci; fark 2,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 9,1 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,1 (+7,3 puan). CHP oy oranında Tepebaşı ilçesindeki 92 mahalle ve köy arasında 30'uncu sırada. 11 sandık, 3.950 kayıtlı seçmen. Katılım %91,6 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Merkez Yeni Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Merkez Yeni Mahallesi, Tepebaşı, Eskişehir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyMerkez Yeni MahallesiTepebaşıEskişehirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP1.223%34,3%34,2%34,1%25,2+9,1
AK Parti1.151%32,2%31,8%32,5%34,9−2,7
İYİ Parti610%17,1%14,8%14,0%9,8+7,3
MHP224%6,3%6,3%7,1%9,9−3,6
Zafer Partisi110%3,1%3,4%3,0%2,3+0,8
TİP50%1,4%1,9%1,6%1,7−0,3
Memleket41%1,1%1,4%1,3%0,9+0,2
Yeşil Sol Parti37%1,0%2,1%2,0%8,8−7,7
BBP36%1,0%0,8%1,1%1,0+0,0
Yeniden Refah30%0,8%1,4%1,4%2,8−2,0
Genç Parti11%0,3%0,4%0,3%0,2+0,1
Millet4%0,1%0,2%0,1%0,1+0,0
TKP2%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
Vatan Partisi2%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
GBP2%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
Milli Yol2%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
SOL Parti1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
HAK-PAR1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
HKP1%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
TKH1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Merkez Yeni Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
113.9503.620%91,63.57050

Tepebaşı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler