Tunalı Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Tunalı Mahallesi sonuçlarında CHP %35,8 ile birinci, AK Parti %30,2 ile ikinci; fark 5,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 10,6 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,3 (+6,5 puan). CHP oy oranında Tepebaşı ilçesindeki 92 mahalle ve köy arasında 25'inci sırada. 22 sandık, 7.749 kayıtlı seçmen. Katılım %91,5 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Tunalı Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Tunalı Mahallesi, Tepebaşı, Eskişehir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyTunalı MahallesiTepebaşıEskişehirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.489%35,8%34,2%34,1%25,2+10,6
AK Parti2.104%30,2%31,8%32,5%34,9−4,7
İYİ Parti1.135%16,3%14,8%14,0%9,8+6,5
MHP415%6,0%6,3%7,1%9,9−4,0
Zafer Partisi212%3,0%3,4%3,0%2,3+0,8
TİP120%1,7%1,9%1,6%1,7+0,0
Memleket106%1,5%1,4%1,3%0,9+0,6
Yeniden Refah89%1,3%1,4%1,4%2,8−1,6
Yeşil Sol Parti87%1,2%2,1%2,0%8,8−7,5
BBP55%0,8%0,8%1,1%1,0−0,2
Genç Parti31%0,4%0,4%0,3%0,2+0,2
Millet9%0,1%0,2%0,1%0,1+0,0
TKP7%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
HKP5%0,1%0,0%0,0%0,1+0,0
YP4%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
Vatan Partisi3%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
HAK-PAR3%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
GBP2%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
SOL Parti1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
TKH1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Tunalı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
227.7497.094%91,56.961133

Tepebaşı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler