Güce 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Güce sonuçlarında AK Parti %57,7 ile birinci, MHP %14,5 ile ikinci; fark 43,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 22,8 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %14,5 (+4,6 puan). 19 mahalle ve köy arasından 19'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Fırınlı Köyü (%80,5); MHP en güçlü Gürağaç Köyü (%36,5). Katılım %89,6 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Güce 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Güce, Giresun, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Güce | Giresun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.164 | %57,7 | %42,6 | %34,9 | +22,8 |
| MHP | 795 | %14,5 | %15,6 | %9,9 | +4,6 |
| CHP | 688 | %12,6 | %20,3 | %25,2 | −12,6 |
| İYİ Parti | 433 | %7,9 | %12,9 | %9,8 | −1,9 |
| Yeniden Refah | 137 | %2,5 | %2,5 | %2,8 | −0,3 |
| Zafer Partisi | 51 | %0,9 | %1,5 | %2,3 | −1,3 |
| BBP | 51 | %0,9 | %0,6 | %1,0 | −0,1 |
| AP | 32 | %0,6 | %0,5 | %0,2 | +0,4 |
| Memleket | 24 | %0,4 | %0,8 | %0,9 | −0,5 |
| HAK-PAR | 12 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| TİP | 7 | %0,1 | %0,4 | %1,7 | −1,6 |
| Millet | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HKP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Yeşil Sol Parti | 4 | %0,1 | %0,2 | %8,8 | −8,7 |
| GBP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Milli Yol | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| YP | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Güce seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 25 | 6.302 | 5.645 | %89,6 | 5.480 | 165 |
Güce mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Köyü | AK Parti | %65,1 | %10,1 | %87,4 | 127 |
| Boncukçukur Köyü | AK Parti | %65,3 | %11,2 | %92,5 | 293 |
| Dayıcık Köyü | AK Parti | %69,9 | %7,2 | %90,8 | 98 |
| Düzçukur Köyü | AK Parti | %62,0 | %28,8 | %93,9 | 246 |
| Ergenekon Köyü | AK Parti | %74,4 | %4,0 | %84,5 | 155 |
| Fındıklı Köyü | AK Parti | %54,8 | %17,1 | %88,7 | 231 |
| Fırınlı Köyü | AK Parti | %80,5 | %7,8 | %86,8 | 182 |
| Giyimli Mahallesi | AK Parti | %53,3 | %7,6 | %89,0 | 481 |
| Güce Mahallesi | AK Parti | %44,0 | %13,0 | %86,4 | 1.211 |
| Gürağaç Köyü | AK Parti | %49,5 | %36,5 | %93,1 | 303 |
| İlit Köyü | AK Parti | %69,7 | %18,4 | %94,0 | 383 |
| Kemaliye Mahallesi | AK Parti | %51,8 | %10,2 | %88,3 | 579 |
| Kuluncak Köyü | AK Parti | %60,5 | %25,3 | %92,1 | 369 |
| Örnek Köyü | AK Parti | %47,1 | %23,5 | %94,8 | 116 |
| Sarıyar Köyü | AK Parti | %61,9 | %19,8 | %88,4 | 301 |
| Soğukpınar Köyü | AK Parti | %51,1 | %10,0 | %91,9 | 99 |
| Tekkeköy | AK Parti | %72,9 | %13,0 | %89,9 | 218 |
| Tevekli Mahallesi | AK Parti | %51,9 | %9,6 | %89,7 | 523 |
| Yukarıboynuyoğun Köyü | AK Parti | %79,0 | %4,6 | %90,4 | 387 |
İlgili sonuçlar