Tahtakale Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Tahtakale Mahallesi sonuçlarında AK Parti %38,9 ile birinci, CHP %24,6 ile ikinci; fark 14,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 4,0 puan üstünde. AK Parti oy oranında Avcılar ilçesindeki 10 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 112 sandık, 41.575 kayıtlı seçmen. Katılım %91,1 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Tahtakale Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Tahtakale Mahallesi, Avcılar, İstanbul, Türkiye karşılaştırması
PartiOyTahtakale MahallesiAvcılarİstanbulTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti14.419%38,9%30,6%35,4%34,9+4,0
CHP9.105%24,6%33,4%28,3%25,2−0,6
İYİ Parti3.303%8,9%8,3%8,2%9,8−0,9
MHP3.278%8,8%6,3%6,0%9,9−1,1
Yeşil Sol Parti2.158%5,8%8,3%8,1%8,8−3,0
TİP1.306%3,5%4,6%4,1%1,7+1,8
Zafer Partisi1.236%3,3%2,8%2,8%2,3+1,1
Yeniden Refah1.061%2,9%2,3%3,3%2,8+0,0
Memleket328%0,9%0,9%1,0%0,9−0,0
BBP221%0,6%0,5%0,8%1,0−0,4
Genç Parti82%0,2%0,3%0,2%0,2+0,0
ANAP38%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
SOL Parti36%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
AB32%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Millet26%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
TKP25%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Vatan Partisi19%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
GBP18%0,0%0,1%0,1%0,0+0,0
HAK-PAR17%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
TKH13%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
HKP12%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
Milli Yol10%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Tahtakale Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
11241.57537.857%91,137.050807

Avcılar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler