Avcılar 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Avcılar sonuçlarında CHP %33,4 ile birinci, AK Parti %30,6 ile ikinci; fark 2,8 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 8,2 puan üstünde. 10 mahalle ve köy arasından 8'inde CHP önde. CHP en güçlü Firuzköy Mahallesi (%50,3); AK Parti en güçlü Tahtakale Mahallesi (%38,9). Katılım %89,3 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Avcılar 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Avcılar, İstanbul, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Avcılar | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 88.131 | %33,4 | %28,3 | %25,2 | +8,2 |
| AK Parti | 80.632 | %30,6 | %35,4 | %34,9 | −4,4 |
| Yeşil Sol Parti | 21.890 | %8,3 | %8,1 | %8,8 | −0,5 |
| İYİ Parti | 21.833 | %8,3 | %8,2 | %9,8 | −1,5 |
| MHP | 16.646 | %6,3 | %6,0 | %9,9 | −3,6 |
| TİP | 12.232 | %4,6 | %4,1 | %1,7 | +2,9 |
| Zafer Partisi | 7.361 | %2,8 | %2,8 | %2,3 | +0,5 |
| Yeniden Refah | 6.052 | %2,3 | %3,3 | %2,8 | −0,5 |
| Memleket | 2.462 | %0,9 | %1,0 | %0,9 | +0,0 |
| BBP | 1.328 | %0,5 | %0,8 | %1,0 | −0,5 |
| Genç Parti | 740 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| SOL Parti | 384 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 322 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| ANAP | 312 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| AB | 218 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 218 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 207 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| GBP | 193 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| HAK-PAR | 101 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| TKH | 94 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Milli Yol | 89 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| HKP | 74 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
Avcılar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 815 | 302.475 | 270.101 | %89,3 | 263.878 | 6.223 |
Avcılar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ambarlı Mahallesi | CHP | %36,9 | %27,7 | %87,9 | 24.450 |
| Cihangir Mahallesi | CHP | %32,6 | %30,0 | %88,1 | 44.872 |
| Denizköşkler Mahallesi | CHP | %36,0 | %29,2 | %88,4 | 29.090 |
| Firuzköy Mahallesi | CHP | %50,3 | %20,1 | %89,8 | 17.597 |
| Gümüşpala Mahallesi | AK Parti | %30,0 | %33,1 | %89,3 | 26.621 |
| Merkez Mahallesi | CHP | %37,4 | %26,3 | %88,1 | 18.714 |
| Mustafa Kemalpaşa Mahallesi | CHP | %32,0 | %31,8 | %90,5 | 33.939 |
| Tahtakale Mahallesi | AK Parti | %24,6 | %38,9 | %91,1 | 41.575 |
| Üniversite Mahallesi | CHP | %34,9 | %28,4 | %88,4 | 15.232 |
| Yeşilkent Mahallesi | CHP | %33,3 | %29,9 | %89,8 | 50.385 |
İlgili sonuçlar