Şişli 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Şişli sonuçlarında CHP %43,8 ile birinci, AK Parti %21,3 ile ikinci; fark 22,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 18,6 puan üstünde. TİP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %7,7 (+5,9 puan). 25 mahalle ve köy arasından 23'ünde CHP önde. CHP en güçlü Teşvikiye Mahallesi (%65,9); AK Parti en güçlü Kuştepe Mahallesi (%37,1). Katılım %87,8 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Şişli 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Şişli, İstanbul, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Şişli | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 76.756 | %43,8 | %28,3 | %25,2 | +18,6 |
| AK Parti | 37.384 | %21,3 | %35,4 | %34,9 | −13,6 |
| İYİ Parti | 17.090 | %9,7 | %8,2 | %9,8 | −0,1 |
| TİP | 13.424 | %7,7 | %4,1 | %1,7 | +5,9 |
| Yeşil Sol Parti | 12.000 | %6,8 | %8,1 | %8,8 | −1,9 |
| MHP | 6.599 | %3,8 | %6,0 | %9,9 | −6,2 |
| Zafer Partisi | 3.878 | %2,2 | %2,8 | %2,3 | −0,1 |
| Yeniden Refah | 2.418 | %1,4 | %3,3 | %2,8 | −1,5 |
| Memleket | 1.478 | %0,8 | %1,0 | %0,9 | −0,1 |
| BBP | 793 | %0,5 | %0,8 | %1,0 | −0,5 |
| Genç Parti | 423 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| TKP | 396 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| AP | 279 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| SOL Parti | 217 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| ANAP | 206 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 150 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 121 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| GBP | 119 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| AB | 87 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKH | 77 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| HAK-PAR | 58 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| HKP | 46 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| Milli Yol | 28 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| YP | 24 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Şişli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 556 | 203.098 | 178.359 | %87,8 | 175.375 | 2.984 |
Şişli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 19 Mayıs Mahallesi | CHP | %46,0 | %16,8 | %87,0 | 8.073 |
| Bozkurt Mahallesi | CHP | %53,1 | %10,0 | %85,9 | 8.394 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %56,1 | %10,3 | %80,7 | 5.542 |
| Duatepe Mahallesi | CHP | %51,2 | %13,9 | %88,0 | 6.249 |
| Ergenekon Mahallesi | CHP | %50,3 | %13,1 | %83,6 | 1.794 |
| Esentepe Mahallesi | CHP | %50,1 | %17,1 | %89,6 | 5.416 |
| Eskişehir Mahallesi | CHP | %38,4 | %23,8 | %85,7 | 8.697 |
| Feriköy Mahallesi | CHP | %48,3 | %16,2 | %88,0 | 11.254 |
| Fulya Mahallesi | CHP | %52,1 | %15,3 | %89,0 | 13.257 |
| Gülbahar Mahallesi | CHP | %37,9 | %25,2 | %88,4 | 17.179 |
| Halaskargazi Mahallesi | CHP | %55,2 | %14,2 | %84,8 | 1.228 |
| Halide Edip Adıvar Mahallesi | CHP | %34,8 | %29,5 | %90,9 | 12.698 |
| Halil Rıfat Paşa Mahallesi | CHP | %44,3 | %20,7 | %91,2 | 4.053 |
| Harbiye Mahallesi | CHP | %63,3 | %11,8 | %86,1 | 1.562 |
| İnönü Mahallesi | CHP | %36,2 | %22,6 | %83,9 | 2.303 |
| İzzet Paşa Mahallesi | CHP | %33,3 | %33,0 | %88,2 | 5.932 |
| Kaptanpaşa Mahallesi | CHP | %56,1 | %14,5 | %91,3 | 2.397 |
| Kuştepe Mahallesi | AK Parti | %29,4 | %37,1 | %82,3 | 11.037 |
| Mahmut Şevket Paşa Mahallesi | CHP | %44,1 | %18,0 | %90,5 | 13.950 |
| Mecidiyeköy Mahallesi | CHP | %37,7 | %26,3 | %87,8 | 14.637 |
| Merkez Mahallesi | CHP | %57,8 | %10,7 | %85,8 | 10.321 |
| Meşrutiyet Mahallesi | CHP | %49,9 | %15,8 | %88,1 | 5.587 |
| Paşa Mahallesi | CHP | %33,5 | %31,3 | %89,5 | 13.992 |
| Teşvikiye Mahallesi | CHP | %65,9 | %8,0 | %88,4 | 8.922 |
| Yayla Mahallesi | AK Parti | %26,7 | %34,3 | %89,5 | 8.624 |
İlgili sonuçlar