Yukarı Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Yukarı Mahallesi sonuçlarında CHP %46,6 ile birinci, AK Parti %21,9 ile ikinci; fark 24,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 21,4 puan üstünde. TİP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %6,2 (+4,5 puan). CHP oy oranında Kartal ilçesindeki 20 mahalle ve köy arasında 4'üncü sırada. 17 sandık, 6.203 kayıtlı seçmen. Katılım %90,9 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Yukarı Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Yukarı Mahallesi, Kartal, İstanbul, Türkiye karşılaştırması
PartiOyYukarı MahallesiKartalİstanbulTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.588%46,6%34,8%28,3%25,2+21,4
AK Parti1.216%21,9%31,2%35,4%34,9−13,0
İYİ Parti538%9,7%8,7%8,2%9,8−0,1
TİP344%6,2%5,0%4,1%1,7+4,5
Yeşil Sol Parti242%4,4%5,6%8,1%8,8−4,4
MHP186%3,3%5,5%6,0%9,9−6,6
Zafer Partisi143%2,6%2,8%2,8%2,3+0,3
Yeniden Refah77%1,4%2,4%3,3%2,8−1,4
Memleket69%1,2%1,0%1,0%0,9+0,3
BBP29%0,5%0,8%0,8%1,0−0,5
TKP17%0,3%0,2%0,1%0,1+0,2
Genç Parti11%0,2%0,2%0,2%0,2−0,0
SOL Parti11%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
GBP8%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
AP7%0,1%0,2%0,1%0,2−0,1
ANAP7%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Vatan Partisi5%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
AB4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
TKH4%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
HKP2%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
Millet1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
HAK-PAR1%0,0%0,0%0,0%0,1−0,1
YP1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Yukarı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
176.2035.641%90,95.55487

Kartal ilçesindeki diğer mahalle ve köyler