Bayraklı 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Bayraklı sonuçlarında CHP %36,5 ile birinci, AK Parti %27,0 ile ikinci; fark 9,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 11,3 puan üstünde. TİP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %5,4 (+3,6 puan). 24 mahalle ve köy arasından 16'sında CHP önde. CHP en güçlü Körfez Mahallesi (%52,5); AK Parti en güçlü Cengizhan Mahallesi (%44,3). Katılım %90,7 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bayraklı 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Bayraklı, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bayraklı | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 75.412 | %36,5 | %41,1 | %25,2 | +11,3 |
| AK Parti | 55.789 | %27,0 | %24,3 | %34,9 | −7,9 |
| İYİ Parti | 20.900 | %10,1 | %11,5 | %9,8 | +0,3 |
| Yeşil Sol Parti | 16.476 | %8,0 | %7,5 | %8,8 | −0,8 |
| TİP | 11.050 | %5,4 | %2,8 | %1,7 | +3,6 |
| MHP | 10.945 | %5,3 | %5,1 | %9,9 | −4,6 |
| Zafer Partisi | 5.153 | %2,5 | %2,4 | %2,3 | +0,2 |
| Memleket | 2.144 | %1,0 | %1,2 | %0,9 | +0,1 |
| Yeniden Refah | 2.096 | %1,0 | %0,9 | %2,8 | −1,8 |
| BBP | 1.115 | %0,5 | %0,5 | %1,0 | −0,4 |
| Genç Parti | 788 | %0,4 | %0,4 | %0,2 | +0,2 |
| AP | 537 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| TKP | 433 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| SOL Parti | 271 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| ANAP | 249 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 211 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 194 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| AB | 184 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| GBP | 171 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| HKP | 119 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| TKH | 94 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| HAK-PAR | 88 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Milli Yol | 54 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| YP | 39 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Bayraklı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 638 | 233.097 | 211.347 | %90,7 | 206.477 | 4.870 |
Bayraklı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 75. Yıl Mahallesi | CHP | %41,4 | %23,7 | %90,2 | 2.695 |
| Adalet Mahallesi | CHP | %34,1 | %28,8 | %90,9 | 14.812 |
| Alpaslan Mahallesi | AK Parti | %26,9 | %39,2 | %89,8 | 6.642 |
| Bayraklı Mahallesi | CHP | %41,5 | %24,5 | %90,0 | 5.284 |
| Cengizhan Mahallesi | AK Parti | %20,2 | %44,3 | %90,6 | 9.972 |
| Çay Mahallesi | AK Parti | %31,9 | %32,7 | %90,9 | 6.294 |
| Çiçek Mahallesi | CHP | %33,7 | %31,8 | %88,8 | 8.068 |
| Doğançay Mahallesi | CHP | %48,3 | %16,8 | %91,7 | 1.793 |
| Emek Mahallesi | AK Parti | %30,0 | %31,7 | %89,8 | 10.102 |
| Fuat Edip Baksı Mahallesi | CHP | %38,4 | %28,3 | %89,7 | 9.322 |
| Gümüşpala Mahallesi | AK Parti | %27,4 | %34,5 | %89,0 | 12.447 |
| Körfez Mahallesi | CHP | %52,5 | %10,4 | %92,2 | 4.488 |
| Manavkuyu Mahallesi | CHP | %52,1 | %15,2 | %93,2 | 20.633 |
| Mansuroğlu Mahallesi | CHP | %51,3 | %13,8 | %92,3 | 16.443 |
| Muhittin Erener Mahallesi | AK Parti | %27,7 | %38,1 | %89,8 | 6.570 |
| Onur Mahallesi | CHP | %30,8 | %25,3 | %89,8 | 11.337 |
| Org.nafiz Gürman Mahallesi | AK Parti | %21,9 | %36,4 | %88,3 | 10.680 |
| Osmangazi Mahallesi | CHP | %38,9 | %24,9 | %92,2 | 20.062 |
| Postacılar Mahallesi | CHP | %40,2 | %23,6 | %90,9 | 9.782 |
| R.şevket İnce Mahallesi | AK Parti | %23,8 | %40,5 | %89,3 | 9.925 |
| Soğukkuyu Mahallesi | CHP | %50,3 | %17,1 | %90,4 | 9.600 |
| Tepekule Mahallesi | CHP | %37,7 | %26,2 | %91,1 | 11.925 |
| Turan Mahallesi | CHP | %43,7 | %22,5 | %110,6 | 132 |
| Yamanlar Mahallesi | CHP | %30,1 | %27,0 | %89,9 | 14.089 |
İlgili sonuçlar