Goncalar Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Goncalar Mahallesi sonuçlarında CHP %56,1 ile birinci, İYİ Parti %12,9 ile ikinci; fark 43,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 30,9 puan üstünde. TİP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %8,9 (+7,2 puan). CHP oy oranında Karşıyaka ilçesindeki 27 mahalle ve köy arasında 14'üncü sırada. 21 sandık, 7.798 kayıtlı seçmen. Katılım %91,8 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Goncalar Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Goncalar Mahallesi, Karşıyaka, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyGoncalar MahallesiKarşıyakaİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP3.981%56,1%55,4%41,1%25,2+30,9
İYİ Parti916%12,9%11,9%11,5%9,8+3,1
AK Parti798%11,2%12,4%24,3%34,9−23,7
TİP632%8,9%8,6%2,8%1,7+7,2
Yeşil Sol Parti209%2,9%3,8%7,5%8,8−5,8
MHP168%2,4%2,7%5,1%9,9−7,6
Zafer Partisi139%2,0%1,8%2,4%2,3−0,3
Memleket67%0,9%0,9%1,2%0,9+0,0
Yeniden Refah22%0,3%0,4%0,9%2,8−2,5
Genç Parti21%0,3%0,3%0,4%0,2+0,1
TKP18%0,3%0,2%0,2%0,1+0,1
BBP15%0,2%0,2%0,5%1,0−0,8
AP12%0,2%0,1%0,3%0,2−0,0
ANAP8%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Vatan Partisi8%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
SOL Parti5%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
Millet4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
GBP3%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
AB2%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
HAK-PAR1%0,0%0,0%0,1%0,1−0,1
HKP1%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
YP1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Goncalar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
217.7987.158%91,87.09860

Karşıyaka ilçesindeki diğer mahalle ve köyler