Kahramanlar Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Kahramanlar Mahallesi sonuçlarında CHP %53,1 ile birinci, İYİ Parti %15,5 ile ikinci; fark 37,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 28,0 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,5 (+5,7 puan). CHP oy oranında Konak ilçesindeki 111 mahalle ve köy arasında 24'üncü sırada. 9 sandık, 3.401 kayıtlı seçmen. Katılım %88,0 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Kahramanlar Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Kahramanlar Mahallesi, Konak, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyKahramanlar MahallesiKonakİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP1.571%53,1%45,5%41,1%25,2+28,0
İYİ Parti458%15,5%11,5%11,5%9,8+5,7
AK Parti446%15,1%22,9%24,3%34,9−19,8
Yeşil Sol Parti202%6,8%10,2%7,5%8,8−1,9
MHP83%2,8%3,2%5,1%9,9−7,1
Zafer Partisi51%1,7%1,7%2,4%2,3−0,5
Memleket24%0,8%1,0%1,2%0,9−0,1
Genç Parti18%0,6%0,5%0,4%0,2+0,4
TKP13%0,4%0,3%0,2%0,1+0,3
Yeniden Refah12%0,4%0,7%0,9%2,8−2,4
BBP9%0,3%0,3%0,5%1,0−0,7
AP7%0,2%0,2%0,3%0,2+0,0
SOL Parti5%0,2%0,2%0,1%0,1+0,0
Vatan Partisi5%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
GBP5%0,2%0,2%0,1%0,0+0,1
Millet4%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
HKP3%0,1%0,1%0,0%0,1+0,0
TKH3%0,1%0,1%0,0%0,0+0,1
ANAP2%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
Kahramanlar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
93.4012.994%88,02.95638

Konak ilçesindeki diğer mahalle ve köyler