Murat Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Murat Mahallesi sonuçlarında CHP %38,3 ile birinci, AK Parti %34,8 ile ikinci; fark 3,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 13,2 puan üstünde. CHP oy oranında Konak ilçesindeki 111 mahalle ve köy arasında 47'nci sırada. 11 sandık, 3.943 kayıtlı seçmen. Katılım %88,0 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 14 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Murat Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Murat Mahallesi, Konak, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyMurat MahallesiKonakİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP1.279%38,3%45,5%41,1%25,2+13,2
AK Parti1.162%34,8%22,9%24,3%34,9−0,1
İYİ Parti304%9,1%11,5%11,5%9,8−0,7
Yeşil Sol Parti177%5,3%10,2%7,5%8,8−3,5
MHP140%4,2%3,2%5,1%9,9−5,7
Zafer Partisi71%2,1%1,7%2,4%2,3−0,1
Yeniden Refah31%0,9%0,7%0,9%2,8−1,9
Memleket30%0,9%1,0%1,2%0,9−0,0
Genç Parti27%0,8%0,5%0,4%0,2+0,6
BBP19%0,6%0,3%0,5%1,0−0,4
AP16%0,5%0,2%0,3%0,2+0,3
ANAP7%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
TKP6%0,2%0,3%0,2%0,1+0,1
AB6%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
GBP5%0,1%0,2%0,1%0,0+0,1
TKH4%0,1%0,1%0,0%0,0+0,1
Vatan Partisi3%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
HAK-PAR2%0,1%0,0%0,1%0,1−0,0
SOL Parti1%0,0%0,2%0,1%0,1−0,1
Millet1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
HKP1%0,0%0,1%0,0%0,1−0,0
Murat Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
113.9433.469%88,03.336133

Konak ilçesindeki diğer mahalle ve köyler