5000 Evler Cumhuriyet Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

5000 Evler Cumhuriyet Mahallesi sonuçlarında AK Parti %33,4 ile birinci, CHP %19,8 ile ikinci; fark 13,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 1,5 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,3 (+6,4 puan). AK Parti oy oranında Karabük Merkez ilçesindeki 65 mahalle ve köy arasında 56'ncı sırada. 24 sandık, 8.771 kayıtlı seçmen. Katılım %89,6 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

5000 Evler Cumhuriyet Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — 5000 Evler Cumhuriyet Mahallesi, Karabük Merkez, Karabük, Türkiye karşılaştırması
PartiOy5000 Evler Cumhuriyet MahallesiKarabük MerkezKarabükTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti2.565%33,4%35,9%37,0%34,9−1,5
CHP1.520%19,8%19,4%21,7%25,2−5,4
MHP1.254%16,3%15,8%15,9%9,9+6,4
İYİ Parti987%12,8%10,1%9,8%9,8+3,0
Yeniden Refah686%8,9%11,5%8,3%2,8+6,1
Zafer Partisi219%2,9%2,3%2,1%2,3+0,6
Memleket94%1,2%1,0%1,0%0,9+0,3
Yeşil Sol Parti54%0,7%0,4%0,4%8,8−8,1
AB43%0,6%0,2%0,2%0,1+0,5
BBP40%0,5%0,4%0,4%1,0−0,5
AP34%0,4%0,4%0,5%0,2+0,2
TİP24%0,3%0,3%0,3%1,7−1,4
Genç Parti22%0,3%0,2%0,2%0,2+0,1
ANAP15%0,2%0,2%0,2%0,1+0,1
SOL Parti12%0,2%0,1%0,1%0,1+0,0
Vatan Partisi9%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Milli Yol8%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
Millet8%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
HAK-PAR5%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
TKP5%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
YP3%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
GBP2%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
TKH2%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
HKP1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
5000 Evler Cumhuriyet Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
248.7717.857%89,67.682175

Karabük Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler