Karabük Merkez 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Karabük Merkez sonuçlarında AK Parti %35,9 ile birinci, CHP %19,4 ile ikinci; fark 16,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 1,0 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %11,5 (+8,7 puan). 65 mahalle ve köy arasından 59'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Sipahiler Köyü (%64,8); CHP en güçlü Şirinevler Mahallesi (%37,2). Katılım %89,9 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karabük Merkez 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Karabük Merkez, Karabük, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Karabük Merkez | Karabük | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 29.565 | %35,9 | %37,0 | %34,9 | +1,0 |
| CHP | 15.969 | %19,4 | %21,7 | %25,2 | −5,8 |
| MHP | 13.009 | %15,8 | %15,9 | %9,9 | +5,9 |
| Yeniden Refah | 9.489 | %11,5 | %8,3 | %2,8 | +8,7 |
| İYİ Parti | 8.336 | %10,1 | %9,8 | %9,8 | +0,3 |
| Zafer Partisi | 1.904 | %2,3 | %2,1 | %2,3 | +0,0 |
| Memleket | 813 | %1,0 | %1,0 | %0,9 | +0,1 |
| AP | 347 | %0,4 | %0,5 | %0,2 | +0,2 |
| Yeşil Sol Parti | 337 | %0,4 | %0,4 | %8,8 | −8,4 |
| BBP | 327 | %0,4 | %0,4 | %1,0 | −0,6 |
| TİP | 247 | %0,3 | %0,3 | %1,7 | −1,4 |
| Genç Parti | 203 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| AB | 170 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| ANAP | 164 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Milli Yol | 120 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Millet | 77 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| SOL Parti | 75 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKP | 56 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HAK-PAR | 54 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 50 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HKP | 46 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| GBP | 46 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| YP | 31 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| TKH | 18 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Karabük Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 289 | 93.886 | 84.359 | %89,9 | 82.319 | 2.040 |
Karabük Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| 100.yıl Mahallesi | AK Parti | %37,1 | %19,9 | %84,9 | 7.425 |
| 5000 Evler 75.yıl Mahallesi | AK Parti | %32,2 | %21,0 | %89,8 | 6.168 |
| 5000 Evler Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %33,9 | %20,8 | %90,4 | 5.875 |
| 5000 Evler Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %33,4 | %19,8 | %89,6 | 8.771 |
| Acıöz Köyü | AK Parti | %51,0 | %8,6 | %95,1 | 164 |
| Adatepe Mahallesi | AK Parti | %37,6 | %19,3 | %88,6 | 464 |
| Arıcak Köyü | Yeniden Refah | %28,8 | %3,6 | %94,3 | 422 |
| Aşağıkızılcaören Köyü | AK Parti | %40,9 | %6,9 | %93,4 | 273 |
| Atatürk Mahallesi | AK Parti | %34,1 | %13,2 | %85,7 | 1.992 |
| Aydınlıkevler Mahallesi | AK Parti | %36,9 | %15,3 | %92,8 | 2.169 |
| Başköy | AK Parti | %42,1 | %27,2 | %95,3 | 127 |
| Bayır Mahallesi | AK Parti | %35,1 | %18,6 | %87,3 | 1.297 |
| Belenköy Mahallesi | AK Parti | %36,5 | %13,9 | %92,5 | 1.974 |
| Bolkuş Köyü | Yeniden Refah | %27,6 | %19,0 | %89,6 | 125 |
| Bulak Köyü | CHP | %27,8 | %35,8 | %92,6 | 473 |
| Burunsuz Köyü | AK Parti | %47,1 | %12,3 | %93,4 | 151 |
| Bürnük Köyü | AK Parti | %50,7 | %14,0 | %92,7 | 164 |
| Cemaller Köyü | AK Parti | %51,6 | %6,3 | %104,7 | 128 |
| Cumayanı Köyü | AK Parti | %62,2 | %6,5 | %88,3 | 1.840 |
| Çerçiler Mahallesi | AK Parti | %38,4 | %16,0 | %91,3 | 299 |
| Çukurca Köyü | AK Parti | %46,4 | %12,3 | %88,8 | 242 |
| Davutlar Köyü | AK Parti | %34,3 | %20,7 | %93,1 | 160 |
| Demirciler Köyü | AK Parti | %34,8 | %29,3 | %90,4 | 104 |
| Düzçam Köyü | AK Parti | %46,4 | %12,4 | %96,2 | 106 |
| Ergenekon Mahallesi | CHP | %28,1 | %31,6 | %94,5 | 1.708 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %41,1 | %17,3 | %91,4 | 1.174 |
| Fevzi Çakmak Mahallesi | AK Parti | %35,7 | %14,0 | %87,6 | 1.752 |
| Gölören Köyü | AK Parti | %34,2 | %16,7 | %93,5 | 124 |
| Güneşli Köyü | AK Parti | %50,0 | %21,3 | %94,4 | 90 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %41,5 | %11,5 | %88,7 | 310 |
| Kadıköy | AK Parti | %43,1 | %9,6 | %94,3 | 265 |
| Kahyalar Köyü | AK Parti | %36,6 | %9,8 | %92,3 | 298 |
| Kale Köyü | AK Parti | %40,4 | %18,2 | %96,1 | 753 |
| Kamışköy | AK Parti | %39,2 | %17,6 | %92,9 | 112 |
| Kapaklı Köyü | AK Parti | %51,7 | %10,3 | %120,0 | 25 |
| Kapullu Mahallesi | AK Parti | %40,8 | %12,7 | %89,6 | 2.385 |
| Karaağaç Köyü | AK Parti | %40,4 | %9,6 | %100,0 | 107 |
| Karabük Mahallesi | AK Parti | %37,8 | %12,6 | %91,8 | 3.653 |
| Karaşar Köyü | AK Parti | %37,2 | %18,1 | %101,1 | 95 |
| Kartaltepe Mahallesi | AK Parti | %33,9 | %22,6 | %90,1 | 2.890 |
| Kayabaşı Mahallesi | AK Parti | %37,2 | %16,5 | %88,5 | 4.764 |
| Kayı Köyü | AK Parti | %39,5 | %9,6 | %92,2 | 128 |
| Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %41,1 | %13,4 | %90,2 | 3.678 |
| Mehterler Köyü | AK Parti | %50,8 | %10,2 | %93,7 | 142 |
| Merkez-Kılavuzlar Mahallesi | AK Parti | %41,2 | %20,0 | %87,1 | 1.262 |
| Namık Kemal Mahallesi | AK Parti | %37,0 | %15,3 | %86,6 | 605 |
| Ortaca Köyü | AK Parti | %53,4 | %9,7 | %91,3 | 115 |
| Ödemiş Köyü | AK Parti | %36,4 | %13,6 | %99,4 | 169 |
| Öğlebeli Mahallesi | AK Parti | %42,0 | %15,2 | %94,2 | 744 |
| Saitler Köyü | AK Parti | %42,0 | %14,3 | %94,2 | 258 |
| Salmanlar Köyü | AK Parti | %37,4 | %15,2 | %89,2 | 120 |
| Sipahiler Köyü | AK Parti | %64,8 | %7,3 | %92,3 | 207 |
| Soğuksu Mahallesi | AK Parti | %37,5 | %16,7 | %90,6 | 2.844 |
| Şenler Köyü | AK Parti | %56,0 | %9,5 | %103,7 | 81 |
| Şirinevler Mahallesi | CHP | %26,2 | %37,2 | %91,3 | 8.164 |
| Tandır Köyü | AK Parti | %46,5 | %9,3 | %92,5 | 146 |
| Üçbaş Köyü | AK Parti | %43,8 | %32,2 | %89,9 | 139 |
| Üniversite Mahallesi | CHP | %25,7 | %27,2 | %85,9 | 1.270 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %34,1 | %15,5 | %85,8 | 1.412 |
| Yenişehir Mahallesi | AK Parti | %28,1 | %25,2 | %95,8 | 1.079 |
| Yeşil Mahallesi | AK Parti | %38,6 | %16,1 | %89,2 | 8.741 |
| Yeşilköy | AK Parti | %32,2 | %12,9 | %96,2 | 183 |
| Yeşiltepe Köyü | AK Parti | %37,5 | %9,8 | %96,8 | 126 |
| Yukarıkızılcaören Köyü | AK Parti | %61,7 | %10,0 | %103,2 | 63 |
| Zopran Köyü | AK Parti | %38,1 | %20,8 | %91,4 | 792 |
İlgili sonuçlar