Safranbolu 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Safranbolu sonuçlarında AK Parti %35,9 ile birinci, CHP %26,3 ile ikinci; fark 9,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 0,9 puan üstünde. 81 mahalle ve köy arasından 73'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Alören Köyü (%73,1); CHP en güçlü Yörükköy (%51,6). Katılım %90,8 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Safranbolu 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Safranbolu, Karabük, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Safranbolu | Karabük | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 16.008 | %35,9 | %37,0 | %34,9 | +0,9 |
| CHP | 11.753 | %26,3 | %21,7 | %25,2 | +1,1 |
| MHP | 5.435 | %12,2 | %15,9 | %9,9 | +2,3 |
| İYİ Parti | 5.239 | %11,7 | %9,8 | %9,8 | +1,9 |
| Yeniden Refah | 2.558 | %5,7 | %8,3 | %2,8 | +2,9 |
| Zafer Partisi | 1.093 | %2,4 | %2,1 | %2,3 | +0,2 |
| Memleket | 671 | %1,5 | %1,0 | %0,9 | +0,6 |
| Yeşil Sol Parti | 253 | %0,6 | %0,4 | %8,8 | −8,2 |
| TİP | 225 | %0,5 | %0,3 | %1,7 | −1,2 |
| AP | 213 | %0,5 | %0,5 | %0,2 | +0,3 |
| BBP | 194 | %0,4 | %0,4 | %1,0 | −0,5 |
| AB | 110 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| ANAP | 105 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Genç Parti | 87 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| HAK-PAR | 56 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 49 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 37 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| SOL Parti | 34 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Milli Yol | 31 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| TKP | 28 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| HKP | 25 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| GBP | 24 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| TKH | 18 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| YP | 16 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Safranbolu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 194 | 50.614 | 45.961 | %90,8 | 44.652 | 1.309 |
Safranbolu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| 15 Temmuz Mahallesi | AK Parti | %40,2 | %18,5 | %92,0 | 2.725 |
| Ağaçkese Köyü | AK Parti | %58,4 | %6,8 | %95,9 | 170 |
| Akçasu Mahallesi | AK Parti | %39,0 | %20,5 | %90,7 | 389 |
| Akkışla Köyü | AK Parti | %72,4 | %8,0 | %80,3 | 228 |
| Akören Köyü | AK Parti | %46,7 | %18,3 | %90,9 | 66 |
| Alören Köyü | AK Parti | %73,1 | %9,0 | %91,3 | 80 |
| Aşağı Tokatlı Mahallesi | AK Parti | %36,6 | %28,9 | %89,1 | 1.140 |
| Aşağıçiftlik Köyü | AK Parti | %63,9 | %5,2 | %104,2 | 95 |
| Aşağıdana Köyü | AK Parti | %58,3 | %13,5 | %92,7 | 109 |
| Aşağıgüney Köyü | AK Parti | %55,2 | %9,8 | %89,0 | 172 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %27,6 | %35,5 | %89,4 | 1.782 |
| Babasultan Mahallesi | AK Parti | %35,6 | %26,4 | %92,6 | 675 |
| Bağcığaz Köyü | AK Parti | %58,2 | %7,5 | %92,6 | 81 |
| Bağlarbaşı Mahallesi | AK Parti | %33,6 | %29,3 | %89,9 | 3.591 |
| Barış Mahallesi | AK Parti | %37,0 | %24,0 | %91,3 | 4.501 |
| Bostanbükü Köyü | AK Parti | %47,8 | %12,2 | %90,6 | 1.312 |
| Cabbar Köyü | AK Parti | %44,8 | %12,6 | %82,3 | 130 |
| Camikebir Mahallesi | AK Parti | %52,5 | %14,7 | %91,6 | 202 |
| Cemalcaymaz Mahallesi | AK Parti | %32,0 | %29,4 | %89,1 | 2.046 |
| Cücahlı Köyü | AK Parti | %60,7 | %16,4 | %93,2 | 73 |
| Çatak Köyü | AK Parti | %46,2 | %10,3 | %102,6 | 39 |
| Çavuş Mahallesi | AK Parti | %38,4 | %23,2 | %92,1 | 126 |
| Çavuşlar Köyü | AK Parti | %38,6 | %21,3 | %95,0 | 139 |
| Çerçen Köyü | AK Parti | %56,5 | %15,2 | %88,1 | 109 |
| Çeşme Mahallesi | AK Parti | %36,7 | %32,1 | %92,7 | 124 |
| Çıraklar Köyü | AK Parti | %64,9 | %9,6 | %89,9 | 109 |
| Danişment Köyü | AK Parti | %33,3 | %30,4 | %93,8 | 81 |
| Davutobası Köyü | AK Parti | %71,2 | %10,6 | %92,0 | 75 |
| Değirmencik Köyü | AK Parti | %57,7 | %5,2 | %89,7 | 117 |
| Dereköy | AK Parti | %35,1 | %14,9 | %92,0 | 88 |
| Düzce Köyü | AK Parti | %48,8 | %13,8 | %100,0 | 132 |
| Emek Mahallesi | CHP | %30,0 | %30,1 | %91,0 | 8.892 |
| Esentepe Mahallesi | AK Parti | %34,1 | %24,8 | %91,1 | 7.469 |
| Gayza Köyü | AK Parti | %35,1 | %13,1 | %97,7 | 175 |
| Geren Köyü | AK Parti | %63,4 | %19,5 | %105,0 | 40 |
| Gökpınar Köyü | AK Parti | %66,1 | %12,9 | %103,1 | 64 |
| Gündoğan Köyü | AK Parti | %54,1 | %21,6 | %95,2 | 42 |
| Hacıhalil Mahallesi | AK Parti | %39,6 | %28,1 | %86,1 | 115 |
| Hacıhasan Köyü | AK Parti | %40,0 | %23,5 | %94,8 | 96 |
| Hacılarobası Köyü | CHP | %27,5 | %36,2 | %94,7 | 75 |
| Harmancık Köyü | AK Parti | %51,7 | %17,2 | %114,8 | 27 |
| Hüseyinçelebi Mahallesi | CHP | %35,0 | %38,2 | %93,3 | 179 |
| İnceçay Köyü | CHP | %31,9 | %35,3 | %84,8 | 145 |
| İsmetpaşa Mahallesi | AK Parti | %45,1 | %18,8 | %89,8 | 548 |
| İzzetpaşa Mahallesi | AK Parti | %38,5 | %23,0 | %89,0 | 146 |
| Kadıbükü Köyü | AK Parti | %50,7 | %21,9 | %96,2 | 79 |
| Karaali Mahallesi | AK Parti | %38,9 | %18,9 | %85,5 | 117 |
| Karacatepe Köyü | AK Parti | %53,5 | %14,0 | %97,8 | 45 |
| Karapınar Köyü | AK Parti | %64,3 | %14,3 | %92,7 | 109 |
| Karıt Köyü | AK Parti | %53,4 | %12,9 | %88,9 | 270 |
| Kehler Köyü | AK Parti | %49,4 | %22,2 | %94,9 | 98 |
| Kırıklar Köyü | AK Parti | %34,7 | %24,5 | %94,4 | 107 |
| Kirkille Mahallesi | AK Parti | %43,5 | %14,0 | %87,1 | 838 |
| Konarı Köyü | CHP | %33,7 | %42,9 | %89,5 | 371 |
| Kuzyakahacılar Köyü | AK Parti | %40,0 | %30,0 | %100,0 | 44 |
| Kuzyakaköseler Köyü | AK Parti | %46,2 | %16,5 | %97,9 | 94 |
| Kuzyakaöteköy | AK Parti | %51,1 | %14,9 | %106,4 | 47 |
| Musalla Mahallesi | AK Parti | %43,6 | %16,6 | %92,8 | 391 |
| Navsaklar Köyü | AK Parti | %37,6 | %25,6 | %97,7 | 131 |
| Nebioğlu Köyü | AK Parti | %42,6 | %27,4 | %93,3 | 223 |
| Oğulören Köyü | AK Parti | %68,9 | %6,7 | %95,8 | 48 |
| Ovacuma Köyü | AK Parti | %39,1 | %24,0 | %85,8 | 332 |
| Ovaköseler Köyü | AK Parti | %58,3 | %14,1 | %84,3 | 216 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %56,3 | %8,7 | %86,4 | 140 |
| Pelitören Köyü | AK Parti | %52,4 | %9,5 | %98,5 | 67 |
| Sakaralan Köyü | AK Parti | %62,5 | %12,5 | %88,9 | 27 |
| Sarıahmetli Köyü | AK Parti | %63,8 | %12,8 | %100,0 | 49 |
| Satköy | AK Parti | %50,0 | %18,8 | %110,0 | 30 |
| Sırçalı Köyü | AK Parti | %50,5 | %20,9 | %91,4 | 105 |
| Sine Köyü | AK Parti | %65,1 | %9,5 | %100,0 | 68 |
| Tayyip Köyü | AK Parti | %48,3 | %17,0 | %88,0 | 183 |
| Tintin Köyü | AK Parti | %51,7 | %16,8 | %93,9 | 163 |
| Tokatlı Köyü | AK Parti | %37,8 | %25,7 | %92,2 | 1.021 |
| Toprakcuma Köyü | AK Parti | %70,5 | %9,0 | %97,6 | 85 |
| Üçbölük Köyü | AK Parti | %48,1 | %22,2 | %87,1 | 62 |
| Yazıköy | AK Parti | %41,1 | %29,5 | %87,7 | 762 |
| Yenimahalle Mahallesi | CHP | %25,7 | %38,4 | %90,3 | 5.143 |
| Yolbaşı Köyü | AK Parti | %61,8 | %7,8 | %88,1 | 126 |
| Yörükköy | CHP | %28,6 | %51,6 | %98,0 | 99 |
| Yukarıçiftlikköy | AK Parti | %56,8 | %9,5 | %96,1 | 77 |
| Yukarıdana Köyü | AK Parti | %52,2 | %15,9 | %96,1 | 128 |
İlgili sonuçlar