Ağlı 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Ağlı sonuçlarında AK Parti %50,5 ile birinci, MHP %21,0 ile ikinci; fark 29,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 15,6 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,0 (+11,1 puan). 23 mahalle ve köy arasından 23'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Selmanlı Mahallesi (%80,5); MHP en güçlü Tunuslar Köyü (%37,3). Katılım %87,0 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ağlı 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Ağlı, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ağlı | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.086 | %50,5 | %44,9 | %34,9 | +15,6 |
| MHP | 452 | %21,0 | %15,0 | %9,9 | +11,1 |
| CHP | 294 | %13,7 | %21,5 | %25,2 | −11,5 |
| İYİ Parti | 115 | %5,3 | %7,7 | %9,8 | −4,5 |
| Yeniden Refah | 58 | %2,7 | %4,1 | %2,8 | −0,1 |
| Zafer Partisi | 29 | %1,3 | %1,8 | %2,3 | −0,9 |
| AP | 20 | %0,9 | %0,5 | %0,2 | +0,7 |
| Memleket | 15 | %0,7 | %0,8 | %0,9 | −0,2 |
| BBP | 11 | %0,5 | %0,9 | %1,0 | −0,5 |
| ANAP | 9 | %0,4 | %0,5 | %0,1 | +0,3 |
| Millet | 6 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| Genç Parti | 5 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 5 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Milli Yol | 4 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| Yeşil Sol Parti | 3 | %0,1 | %0,2 | %8,8 | −8,6 |
| HKP | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HAK-PAR | 2 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| GBP | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| SOL Parti | 2 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| TKP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| TKH | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Ağlı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 25 | 2.554 | 2.221 | %87,0 | 2.151 | 70 |
Ağlı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adalar Köyü | AK Parti | %46,8 | %12,8 | %82,8 | 58 |
| Akçakese Köyü | AK Parti | %70,0 | %8,3 | %81,0 | 84 |
| Akdivan Köyü | AK Parti | %47,5 | %36,1 | %100,0 | 62 |
| Alınca Mahallesi | AK Parti | %47,6 | %28,6 | %85,3 | 129 |
| Bereketli Köyü | AK Parti | %55,1 | %17,9 | %82,5 | 97 |
| Danacı Mahallesi | AK Parti | %46,6 | %20,5 | %86,1 | 208 |
| Dikmen Mahallesi | AK Parti | %53,9 | %20,6 | %93,0 | 114 |
| Fırıncık Köyü | AK Parti | %53,1 | %12,5 | %82,2 | 45 |
| Gölcüğez Köyü | AK Parti | %59,6 | %9,0 | %88,8 | 107 |
| Kabacı Köyü | AK Parti | %68,4 | %7,9 | %71,9 | 57 |
| Ketenciler Mahallesi | AK Parti | %45,2 | %29,0 | %76,6 | 124 |
| Kırlardere Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %27,6 | %96,7 | 60 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %47,0 | %21,1 | %85,1 | 736 |
| Müsellimler Köyü | AK Parti | %51,1 | %22,2 | %97,9 | 47 |
| Oluközü Köyü | AK Parti | %46,7 | %17,8 | %82,1 | 56 |
| Örencik Mahallesi | AK Parti | %40,2 | %30,4 | %90,5 | 116 |
| Selmanlı Köyü | AK Parti | %54,5 | %18,2 | %106,3 | 32 |
| Selmanlı Mahallesi | AK Parti | %80,5 | %6,5 | %94,0 | 84 |
| Sinan Mahallesi | AK Parti | %52,4 | %23,2 | %96,6 | 87 |
| Tunuslar Köyü | AK Parti | %45,1 | %37,3 | %100,0 | 51 |
| Turnacık Köyü | AK Parti | %55,6 | %22,2 | %103,8 | 26 |
| Yağlıca Mahallesi | AK Parti | %55,8 | %27,9 | %89,6 | 96 |
| Yeşilpınar Köyü | AK Parti | %27,8 | %5,6 | %74,4 | 78 |
İlgili sonuçlar