Balışeyh 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Balışeyh sonuçlarında AK Parti %35,1 ile birinci, CHP %29,7 ile ikinci; fark 5,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 0,2 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,4 (+11,4 puan). 32 mahalle ve köy arasından 18'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Beyobası Köyü (%66,4); CHP en güçlü Koçubaba Köyü (%91,8). Katılım %91,3 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Balışeyh 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Balışeyh, Kırıkkale, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Balışeyh | Kırıkkale | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.522 | %35,1 | %34,7 | %34,9 | +0,2 |
| CHP | 1.287 | %29,7 | %26,5 | %25,2 | +4,5 |
| MHP | 926 | %21,4 | %21,2 | %9,9 | +11,4 |
| İYİ Parti | 277 | %6,4 | %10,2 | %9,8 | −3,4 |
| Yeniden Refah | 58 | %1,3 | %1,8 | %2,8 | −1,5 |
| Yeşil Sol Parti | 45 | %1,0 | %0,3 | %8,8 | −7,7 |
| Zafer Partisi | 39 | %0,9 | %1,5 | %2,3 | −1,4 |
| BBP | 22 | %0,5 | %0,7 | %1,0 | −0,5 |
| ANAP | 19 | %0,4 | %0,3 | %0,1 | +0,3 |
| Memleket | 13 | %0,3 | %0,5 | %0,9 | −0,6 |
| Vatan Partisi | 11 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| Genç Parti | 10 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,0 |
| AP | 7 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,0 |
| Milli Yol | 7 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Millet | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HKP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| SOL Parti | 4 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| TKH | 4 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| YP | 3 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| HAK-PAR | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| TKP | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
Balışeyh seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 34 | 4.891 | 4.464 | %91,3 | 4.334 | 130 |
Balışeyh mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçakavak Köyü | AK Parti | %41,4 | %25,7 | %96,6 | 146 |
| Aşağıkarakısık Köyü | MHP | %26,6 | %14,1 | %106,7 | 60 |
| Aydınşeyh Köyü | AK Parti | %36,9 | %17,2 | %91,1 | 179 |
| Ballı Mahallesi | CHP | %33,1 | %33,8 | %89,8 | 167 |
| Battalobası Köyü | MHP | %29,1 | %31,6 | %95,2 | 84 |
| Beşbıçak Köyü | AK Parti | %44,9 | %9,0 | %93,1 | 87 |
| Beyobası Köyü | AK Parti | %66,4 | %22,1 | %94,3 | 123 |
| Bıyıkaydın Köyü | MHP | %33,8 | %7,8 | %92,9 | 85 |
| Dikmen Köyü | AK Parti | %34,7 | %28,4 | %85,1 | 114 |
| Eldelek Köyü | CHP | %31,4 | %32,4 | %91,2 | 114 |
| Hıdırşeyh Köyü | AK Parti | %46,8 | %13,2 | %88,9 | 217 |
| Hüseyinobası Köyü | AK Parti | %35,7 | %21,4 | %94,7 | 95 |
| Işıklar Köyü | AK Parti | %31,3 | %27,2 | %89,4 | 170 |
| İzzettinköy | MHP | %28,4 | %25,9 | %95,2 | 125 |
| Karalı Köyü | AK Parti | %48,9 | %7,3 | %92,2 | 154 |
| Kargın Köyü | MHP | %40,0 | %10,0 | %93,0 | 43 |
| Kenanobası Köyü | MHP | %20,4 | %16,7 | %93,5 | 124 |
| Kılevli Köyü | AK Parti | %49,5 | %31,9 | %100,0 | 96 |
| Kırlangıç Köyü | AK Parti | %35,8 | %23,1 | %92,0 | 199 |
| Koçubaba Köyü | CHP | %0,0 | %91,8 | %96,6 | 203 |
| Kösedurak Köyü | MHP | %19,7 | %30,3 | %85,2 | 81 |
| Kulaksız Köyü | AK Parti | %38,0 | %34,8 | %89,5 | 220 |
| Mehmetbeyobası Köyü | AK Parti | %47,9 | %16,9 | %88,9 | 81 |
| Oba Mahallesi | AK Parti | %44,8 | %31,5 | %84,7 | 301 |
| Selamlı Köyü | AK Parti | %48,5 | %14,7 | %92,0 | 75 |
| Toki Mahallesi | AK Parti | %40,6 | %31,4 | %88,4 | 484 |
| Ulaklı Köyü | AK Parti | %45,8 | %8,3 | %97,4 | 77 |
| Uzunlar Köyü | CHP | %6,5 | %65,6 | %89,0 | 109 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %35,5 | %31,1 | %87,9 | 569 |
| Yenice Köyü | MHP | %29,9 | %17,9 | %96,0 | 124 |
| Yenili Köyü | MHP | %31,3 | %13,3 | %97,7 | 88 |
| Yukarıkarakısık Köyü | CHP | %3,2 | %88,4 | %97,9 | 97 |
İlgili sonuçlar