Kırıkkale Merkez 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Kırıkkale Merkez sonuçlarında AK Parti %35,4 ile birinci, CHP %26,9 ile ikinci; fark 8,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 0,4 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %20,2 (+10,3 puan). 40 mahalle ve köy arasından 31'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Aşağımahmutlar Mahallesi (%61,8); CHP en güçlü Hasandede Köyü (%78,8). Katılım %88,8 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kırıkkale Merkez 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Kırıkkale Merkez, Kırıkkale, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kırıkkale Merkez | Kırıkkale | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 44.270 | %35,4 | %34,7 | %34,9 | +0,4 |
| CHP | 33.721 | %26,9 | %26,5 | %25,2 | +1,8 |
| MHP | 25.299 | %20,2 | %21,2 | %9,9 | +10,3 |
| İYİ Parti | 12.670 | %10,1 | %10,2 | %9,8 | +0,3 |
| Yeniden Refah | 2.399 | %1,9 | %1,8 | %2,8 | −0,9 |
| Zafer Partisi | 1.849 | %1,5 | %1,5 | %2,3 | −0,8 |
| BBP | 762 | %0,6 | %0,7 | %1,0 | −0,4 |
| Memleket | 604 | %0,5 | %0,5 | %0,9 | −0,4 |
| AP | 311 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | +0,0 |
| Yeşil Sol Parti | 306 | %0,2 | %0,3 | %8,8 | −8,5 |
| ANAP | 293 | %0,2 | %0,3 | %0,1 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 129 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Genç Parti | 119 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Milli Yol | 84 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Millet | 80 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HKP | 58 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HAK-PAR | 53 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| TKP | 42 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
| YP | 24 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| TKH | 23 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| SOL Parti | 22 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
Kırıkkale Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 408 | 144.369 | 128.231 | %88,8 | 125.218 | 3.013 |
Kırıkkale Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahılı Köyü | AK Parti | %37,8 | %34,8 | %88,9 | 1.043 |
| Akşemsettin Mahallesi | AK Parti | %39,9 | %25,7 | %85,8 | 176 |
| Aşağımahmutlar Mahallesi | AK Parti | %61,8 | %10,2 | %92,5 | 1.275 |
| Bağlarbaşı Mahallesi | AK Parti | %34,4 | %27,2 | %88,0 | 9.507 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %37,0 | %22,0 | %88,4 | 6.232 |
| Çalılıöz Mahallesi | AK Parti | %34,5 | %28,1 | %89,8 | 16.949 |
| Çullu Mahallesi | AK Parti | %43,6 | %12,5 | %93,1 | 670 |
| Dağevi Köyü | AK Parti | %43,5 | %22,6 | %104,8 | 62 |
| Etiler Mahallesi | AK Parti | %37,9 | %21,6 | %88,8 | 7.609 |
| Fabrikalar Mahallesi | CHP | %25,4 | %39,3 | %92,8 | 2.722 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %49,0 | %14,8 | %91,6 | 167 |
| Gündoğdu Mahallesi | AK Parti | %39,2 | %19,1 | %88,3 | 4.087 |
| Gürler Mahallesi | AK Parti | %36,1 | %27,1 | %89,3 | 6.431 |
| Güzeltepe Mahallesi | AK Parti | %32,7 | %32,0 | %88,5 | 5.713 |
| Hacılar-Altınova Mahallesi | CHP | %30,4 | %35,1 | %92,7 | 579 |
| Hacılar-Hacıbey Mahallesi | CHP | %31,7 | %36,1 | %87,9 | 791 |
| Hacılar-Sağlık Mahallesi | CHP | %29,3 | %40,4 | %91,1 | 924 |
| Hasandede Köyü | CHP | %5,2 | %78,8 | %93,8 | 872 |
| Hüseyin Kahya Mahallesi | AK Parti | %33,4 | %31,8 | %89,3 | 2.975 |
| Kaletepe Mahallesi | AK Parti | %36,7 | %24,8 | %89,3 | 12.246 |
| Karacaali Köyü | AK Parti | %44,0 | %14,2 | %93,7 | 301 |
| Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %39,4 | %26,2 | %86,4 | 4.232 |
| Kazmaca Köyü | MHP | %29,6 | %7,1 | %94,6 | 298 |
| Kırıkköyü Mahallesi | AK Parti | %37,8 | %23,4 | %94,0 | 687 |
| Kızıldere Köyü | AK Parti | %48,8 | %5,4 | %94,2 | 139 |
| Kızılırmak Mahallesi | AK Parti | %46,0 | %31,7 | %94,2 | 326 |
| Kimeski Mahallesi | AK Parti | %38,2 | %16,9 | %92,2 | 554 |
| Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %38,2 | %24,8 | %89,9 | 3.707 |
| Osmangazi Mahallesi | AK Parti | %37,8 | %23,4 | %92,0 | 3.066 |
| Ovacık Mahallesi | CHP | %30,5 | %35,8 | %87,7 | 4.217 |
| Pazarcık Köyü | AK Parti | %36,1 | %23,3 | %96,4 | 139 |
| Sanayi Mahallesi | AK Parti | %40,1 | %17,7 | %87,1 | 8.663 |
| Selim Özer Mahallesi | AK Parti | %40,6 | %20,4 | %86,8 | 3.211 |
| Tepebaşı Mahallesi | AK Parti | %36,8 | %28,3 | %88,9 | 5.259 |
| Ulaş Köyü | AK Parti | %51,9 | %5,3 | %100,7 | 134 |
| Yaylacık Mahallesi | CHP | %29,2 | %34,1 | %87,8 | 9.450 |
| Yenidoğan Mahallesi | AK Parti | %33,4 | %30,5 | %86,0 | 1.388 |
| Yenimahalle Mahallesi | AK Parti | %31,9 | %29,4 | %88,0 | 13.799 |
| Yukarımahmutlar Köyü | MHP | %32,0 | %10,3 | %92,8 | 279 |
| Yuva Mahallesi | AK Parti | %40,2 | %20,1 | %86,3 | 3.490 |
İlgili sonuçlar