Çavdarhisar 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Çavdarhisar sonuçlarında AK Parti %40,5 ile birinci, CHP %15,8 ile ikinci; fark 24,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 5,6 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %10,1 (+7,3 puan). 27 mahalle ve köy arasından 25'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Efendiköprüsü Köyü (%71,8); CHP en güçlü Kemaller Mahallesi (%54,4). Katılım %87,8 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çavdarhisar 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Çavdarhisar, Kütahya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çavdarhisar | Kütahya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.717 | %40,5 | %46,2 | %34,9 | +5,6 |
| CHP | 669 | %15,8 | %16,4 | %25,2 | −9,4 |
| MHP | 616 | %14,5 | %13,0 | %9,9 | +4,6 |
| İYİ Parti | 487 | %11,5 | %10,6 | %9,8 | +1,7 |
| Yeniden Refah | 429 | %10,1 | %7,2 | %2,8 | +7,3 |
| Zafer Partisi | 53 | %1,3 | %1,7 | %2,3 | −1,0 |
| BBP | 48 | %1,1 | %1,2 | %1,0 | +0,2 |
| Memleket | 34 | %0,8 | %0,8 | %0,9 | −0,1 |
| ANAP | 21 | %0,5 | %0,3 | %0,1 | +0,4 |
| AP | 20 | %0,5 | %0,4 | %0,2 | +0,3 |
| HKP | 16 | %0,4 | %0,1 | %0,1 | +0,3 |
| HAK-PAR | 14 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,3 |
| Vatan Partisi | 13 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| TİP | 12 | %0,3 | %0,3 | %1,7 | −1,4 |
| Millet | 8 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Yeşil Sol Parti | 6 | %0,1 | %0,3 | %8,8 | −8,6 |
| TKP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKH | 4 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| Genç Parti | 3 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| SOL Parti | 3 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
Çavdarhisar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 31 | 5.062 | 4.443 | %87,8 | 4.236 | 207 |
Çavdarhisar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afşar Köyü | AK Parti | %56,2 | %2,3 | %98,5 | 136 |
| Ağarı Köyü | AK Parti | %51,1 | %10,7 | %92,4 | 198 |
| Akpınar Köyü | AK Parti | %48,1 | %16,7 | %88,3 | 128 |
| Barağı Köyü | AK Parti | %41,3 | %24,0 | %88,5 | 87 |
| Cereller Mahallesi | AK Parti | %36,2 | %24,6 | %84,8 | 706 |
| Çamköy | AK Parti | %58,8 | %5,9 | %97,3 | 73 |
| Çatköy | AK Parti | %52,5 | %0,0 | %97,7 | 43 |
| Demiroluk Köyü | AK Parti | %49,6 | %5,8 | %92,8 | 138 |
| Doğancılar Köyü | AK Parti | %52,3 | %8,1 | %95,3 | 127 |
| Efeler Köyü | AK Parti | %41,0 | %15,4 | %107,9 | 38 |
| Efendiköprüsü Köyü | AK Parti | %71,8 | %2,6 | %93,0 | 43 |
| Gökağaç Köyü | AK Parti | %38,6 | %14,3 | %92,4 | 171 |
| Gökler Köyü | AK Parti | %54,8 | %2,7 | %98,6 | 74 |
| Hacıbekir Köyü | Yeniden Refah | %29,9 | %9,2 | %87,6 | 459 |
| Hacımahmut Köyü | AK Parti | %54,0 | %5,7 | %89,4 | 208 |
| İlçikören Köyü | AK Parti | %40,6 | %5,5 | %80,8 | 208 |
| Kemaller Mahallesi | CHP | %14,0 | %54,4 | %101,7 | 58 |
| Kızık Köyü | AK Parti | %43,2 | %9,5 | %88,0 | 200 |
| Meydan Mahallesi | AK Parti | %32,1 | %26,6 | %79,9 | 948 |
| Pusatlar Köyü | AK Parti | %33,3 | %5,1 | %80,0 | 60 |
| Susuzkaya Köyü | AK Parti | %46,7 | %13,3 | %81,5 | 65 |
| Tepecik Köyü | AK Parti | %40,4 | %15,2 | %95,7 | 162 |
| Yağdığın Köyü | AK Parti | %38,0 | %14,0 | %100,0 | 51 |
| Yenicearmutcuk Köyü | AK Parti | %40,3 | %13,6 | %94,4 | 342 |
| Yeşildere Köyü | AK Parti | %60,3 | %9,1 | %91,4 | 140 |
| Yukarı Mahallesi | AK Parti | %37,5 | %34,4 | %76,2 | 42 |
| Zobu Köyü | AK Parti | %26,4 | %20,7 | %79,6 | 157 |
İlgili sonuçlar