Emet 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Emet sonuçlarında AK Parti %51,2 ile birinci, CHP %13,3 ile ikinci; fark 37,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 16,2 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %7,1 (+4,3 puan). 43 mahalle ve köy arasından 43'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yağcık Köyü (%73,7); CHP en güçlü Bahatlar Köyü (%23,5). Katılım %91,0 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Emet 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Emet, Kütahya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Emet | Kütahya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 6.741 | %51,2 | %46,2 | %34,9 | +16,2 |
| CHP | 1.756 | %13,3 | %16,4 | %25,2 | −11,9 |
| MHP | 1.638 | %12,4 | %13,0 | %9,9 | +2,5 |
| İYİ Parti | 1.337 | %10,1 | %10,6 | %9,8 | +0,3 |
| Yeniden Refah | 933 | %7,1 | %7,2 | %2,8 | +4,3 |
| Zafer Partisi | 191 | %1,4 | %1,7 | %2,3 | −0,8 |
| BBP | 113 | %0,9 | %1,2 | %1,0 | −0,1 |
| Memleket | 86 | %0,7 | %0,8 | %0,9 | −0,3 |
| AP | 72 | %0,5 | %0,4 | %0,2 | +0,3 |
| Millet | 38 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| ANAP | 36 | %0,3 | %0,3 | %0,1 | +0,2 |
| Yeşil Sol Parti | 27 | %0,2 | %0,3 | %8,8 | −8,6 |
| HAK-PAR | 22 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TİP | 19 | %0,1 | %0,3 | %1,7 | −1,6 |
| Genç Parti | 17 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 17 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HKP | 11 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 6 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| TKH | 5 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| SOL Parti | 5 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
Emet seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 69 | 14.933 | 13.586 | %91,0 | 13.177 | 409 |
Emet mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abaş Köyü | AK Parti | %54,1 | %12,2 | %94,4 | 162 |
| Akpınar Mahallesi | AK Parti | %45,0 | %15,7 | %90,9 | 2.443 |
| Aydıncık Köyü | AK Parti | %46,7 | %18,5 | %77,8 | 270 |
| Bahatlar Köyü | AK Parti | %36,5 | %23,5 | %92,5 | 133 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %43,9 | %19,3 | %87,5 | 527 |
| Çerte Köyü | AK Parti | %62,5 | %4,9 | %86,7 | 279 |
| Dere Mahallesi | AK Parti | %55,3 | %11,1 | %92,9 | 829 |
| Dereli Köyü | AK Parti | %55,2 | %12,9 | %90,2 | 132 |
| Doğanlar Köyü | AK Parti | %72,2 | %10,0 | %94,7 | 95 |
| Düşecek Köyü | AK Parti | %72,4 | %7,0 | %86,6 | 239 |
| Eğrigöz Köyü | AK Parti | %64,0 | %14,0 | %89,7 | 156 |
| Esatlar Köyü | AK Parti | %45,2 | %20,5 | %94,5 | 290 |
| Eseler Köyü | AK Parti | %60,0 | %22,3 | %87,5 | 152 |
| Esentepe Mahallesi | AK Parti | %43,6 | %18,7 | %89,1 | 870 |
| Göncek Köyü | AK Parti | %69,4 | %1,2 | %97,2 | 176 |
| Gürpınar Köyü | AK Parti | %44,5 | %18,1 | %85,2 | 378 |
| Hamam Mahallesi | AK Parti | %46,0 | %16,7 | %90,3 | 2.836 |
| Işıklı Köyü | AK Parti | %65,8 | %5,3 | %102,7 | 37 |
| İğdeköy | AK Parti | %57,8 | %11,1 | %80,0 | 60 |
| İkibaşlı Köyü | AK Parti | %52,5 | %8,2 | %100,0 | 65 |
| Kabaklar Köyü | AK Parti | %69,2 | %1,1 | %98,9 | 94 |
| Kapaklıca Mahallesi | AK Parti | %49,3 | %17,0 | %87,2 | 563 |
| Katrandağı Köyü | AK Parti | %59,0 | %1,3 | %101,3 | 79 |
| Kayı Köyü | AK Parti | %61,5 | %5,7 | %96,1 | 336 |
| Kaynarca Mahallesi | AK Parti | %44,4 | %17,6 | %93,4 | 346 |
| Kırgıl Köyü | AK Parti | %42,9 | %17,0 | %93,9 | 165 |
| Konuş Köyü | AK Parti | %57,4 | %3,5 | %99,3 | 152 |
| Köprücek Köyü | AK Parti | %63,5 | %10,1 | %90,5 | 221 |
| Küreci Köyü | AK Parti | %57,6 | %3,5 | %101,2 | 84 |
| Musalar Köyü | AK Parti | %47,1 | %11,8 | %130,8 | 13 |
| Ömerfakı Köyü | AK Parti | %67,4 | %3,9 | %97,2 | 142 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %50,4 | %17,2 | %86,5 | 288 |
| Samrık Köyü | AK Parti | %55,4 | %7,1 | %95,2 | 186 |
| Sarıayak Köyü | AK Parti | %58,9 | %3,1 | %94,4 | 142 |
| Subak Köyü | AK Parti | %45,2 | %10,3 | %89,3 | 149 |
| Sülye Köyü | AK Parti | %60,3 | %5,4 | %91,6 | 682 |
| Umutlu Köyü | AK Parti | %55,5 | %1,3 | %99,4 | 156 |
| Uzunçam Köyü | AK Parti | %70,2 | %7,1 | %94,6 | 92 |
| Yağcık Köyü | AK Parti | %73,7 | %5,3 | %96,7 | 60 |
| Yarış Köyü | AK Parti | %50,2 | %9,1 | %94,3 | 369 |
| Yaylayolu Köyü | AK Parti | %70,2 | %3,5 | %100,0 | 57 |
| Yenice Köyü | AK Parti | %61,3 | %6,5 | %88,7 | 388 |
| Yeniköy | AK Parti | %70,0 | %5,0 | %102,5 | 40 |
İlgili sonuçlar