Bodrum 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Bodrum sonuçlarında CHP %44,6 ile birinci, İYİ Parti %16,1 ile ikinci; fark 28,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 19,5 puan üstünde. TİP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %8,4 (+6,7 puan). 56 mahalle ve köy arasından 55'inde CHP önde. CHP en güçlü Çömlekçi Mahallesi (%62,6); İYİ Parti en güçlü Tepecik (karaova) Mahallesi (%28,0). Katılım %88,0 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bodrum 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Bodrum, Muğla, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bodrum | Muğla | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 58.272 | %44,6 | %37,6 | %25,2 | +19,5 |
| İYİ Parti | 21.064 | %16,1 | %17,3 | %9,8 | +6,3 |
| AK Parti | 18.621 | %14,3 | %23,6 | %34,9 | −20,7 |
| TİP | 10.969 | %8,4 | %5,7 | %1,7 | +6,7 |
| Yeşil Sol Parti | 9.516 | %7,3 | %3,3 | %8,8 | −1,5 |
| MHP | 5.401 | %4,1 | %6,0 | %9,9 | −5,8 |
| Zafer Partisi | 1.797 | %1,4 | %1,7 | %2,3 | −0,9 |
| Memleket | 1.524 | %1,2 | %1,2 | %0,9 | +0,2 |
| Yeniden Refah | 519 | %0,4 | %0,6 | %2,8 | −2,4 |
| Genç Parti | 392 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 245 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| BBP | 231 | %0,2 | %0,3 | %1,0 | −0,8 |
| AP | 230 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,0 |
| TKP | 192 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| SOL Parti | 168 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| ANAP | 132 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 104 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKH | 46 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| HAK-PAR | 44 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HKP | 41 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Milli Yol | 26 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| YP | 19 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Bodrum seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 429 | 150.972 | 132.891 | %88,0 | 130.554 | 2.337 |
Bodrum mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | İYİ Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaalan Mahallesi | CHP | %32,6 | %17,2 | %89,5 | 7.029 |
| Akyarlar Mahallesi | CHP | %50,4 | %12,2 | %85,1 | 4.449 |
| Bahçelievler Mahallesi | CHP | %48,5 | %15,9 | %86,4 | 4.681 |
| Bahçeyaka Mahallesi | CHP | %47,9 | %18,8 | %92,4 | 552 |
| Bitez Mahallesi | CHP | %49,3 | %17,7 | %88,5 | 8.407 |
| Cevat Şakir Mahallesi | CHP | %44,0 | %15,5 | %86,4 | 3.980 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %52,5 | %18,0 | %89,7 | 1.983 |
| Çamarası Mahallesi | CHP | %38,6 | %24,3 | %66,5 | 1.027 |
| Çamlık Mahallesi | CHP | %43,8 | %20,4 | %96,5 | 340 |
| Çarşı Mahallesi | CHP | %48,2 | %15,2 | %85,3 | 2.394 |
| Çırkan Mahallesi | CHP | %35,1 | %18,1 | %89,9 | 9.122 |
| Çiftlik Mahallesi | CHP | %46,6 | %23,3 | %92,1 | 2.123 |
| Çömlekçi Mahallesi | CHP | %62,6 | %22,3 | %96,7 | 579 |
| Dağbelen Mahallesi | CHP | %31,5 | %10,2 | %93,4 | 533 |
| Dereköy Mahallesi | CHP | %37,4 | %21,7 | %91,7 | 1.044 |
| Dirmil Mahallesi | CHP | %39,7 | %12,3 | %86,1 | 5.350 |
| Eskiçeşme Mahallesi | CHP | %53,5 | %15,3 | %86,5 | 3.833 |
| Farilya Mahallesi | CHP | %31,8 | %19,2 | %89,9 | 2.556 |
| Geriş Mahallesi | CHP | %51,2 | %13,5 | %85,9 | 2.938 |
| Gökpınar Mahallesi | CHP | %35,8 | %13,0 | %97,7 | 172 |
| Gölbaşı Mahallesi | CHP | %32,6 | %16,0 | %89,6 | 2.154 |
| Gölköy Mahallesi | CHP | %44,0 | %20,1 | %88,7 | 2.178 |
| Gümbet Mahallesi | CHP | %44,8 | %14,2 | %78,9 | 2.648 |
| Gümüşlük Mahallesi | CHP | %50,7 | %12,9 | %89,8 | 3.663 |
| Gündoğan Mahallesi | CHP | %44,9 | %12,0 | %86,3 | 3.340 |
| Gürece Mahallesi | CHP | %43,2 | %17,1 | %89,4 | 688 |
| Güvercinlik Mahallesi | CHP | %45,8 | %11,9 | %87,8 | 1.253 |
| İslamhaneleri Mahallesi | CHP | %34,9 | %11,7 | %88,0 | 3.461 |
| Karabağ Mahallesi | CHP | %46,0 | %15,9 | %87,6 | 5.448 |
| Karaova Mahallesi | CHP | %36,0 | %17,0 | %88,4 | 3.421 |
| Kemer Mahallesi | CHP | %39,1 | %22,9 | %92,4 | 330 |
| Kızılağaç Mahallesi | CHP | %38,0 | %23,9 | %90,1 | 2.101 |
| Konacık Mahallesi | CHP | %42,6 | %17,7 | %89,7 | 4.074 |
| Koyunbaba Mahallesi | CHP | %55,0 | %10,3 | %84,9 | 2.086 |
| Kumbahçe Mahallesi | CHP | %53,3 | %18,7 | %86,5 | 3.787 |
| Kumköy Mahallesi | CHP | %61,5 | %14,4 | %93,8 | 337 |
| Küçükbük Mahallesi | CHP | %55,4 | %11,8 | %87,9 | 1.074 |
| Mazıköy Mahallesi | CHP | %44,2 | %22,8 | %96,8 | 970 |
| Mumcular Mahallesi | CHP | %32,6 | %14,5 | %87,6 | 2.705 |
| Müskebi Mahallesi | CHP | %46,0 | %17,6 | %90,3 | 6.673 |
| Peksimet Mahallesi | CHP | %37,2 | %13,2 | %86,6 | 1.956 |
| Pınarlıbelen Mahallesi | CHP | %46,0 | %20,3 | %93,6 | 797 |
| Sazköy Mahallesi | CHP | %52,3 | %25,7 | %96,8 | 562 |
| Tepecik (karaova) Mahallesi | CHP | %40,3 | %28,0 | %97,1 | 313 |
| Tepecik Mahallesi | CHP | %51,7 | %15,8 | %90,8 | 718 |
| Torba Mahallesi | CHP | %51,7 | %11,9 | %83,5 | 1.959 |
| Turgutreis Mahallesi | CHP | %57,0 | %13,4 | %86,3 | 5.042 |
| Türkbükü Mahallesi | CHP | %50,4 | %14,3 | %86,4 | 2.235 |
| Türkkuyusu Mahallesi | CHP | %47,3 | %18,9 | %88,4 | 1.363 |
| Umurca Mahallesi | CHP | %45,9 | %19,4 | %89,2 | 4.498 |
| Yahşi Mahallesi | CHP | %58,4 | %12,8 | %88,0 | 2.409 |
| Yakaköy Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %25,2 | %9,3 | %90,4 | 1.960 |
| Yalıkavak Mahallesi | CHP | %47,3 | %14,3 | %88,0 | 5.170 |
| Yeniköy (karaova) Mahallesi | CHP | %42,5 | %22,0 | %92,5 | 655 |
| Yeniköy Mahallesi | CHP | %49,8 | %18,9 | %88,4 | 2.692 |
| Yokuşbaşı Mahallesi | CHP | %46,0 | %16,7 | %88,5 | 3.160 |
İlgili sonuçlar