Emirbeyazıt Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Emirbeyazıt Mahallesi sonuçlarında CHP %45,6 ile birinci, İYİ Parti %16,4 ile ikinci; fark 29,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 20,4 puan üstünde. TİP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %10,8 (+9,1 puan). CHP oy oranında Menteşe ilçesindeki 66 mahalle ve köy arasında 9'uncu sırada. 28 sandık, 9.743 kayıtlı seçmen. Katılım %92,0 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Emirbeyazıt Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Emirbeyazıt Mahallesi, Menteşe, Muğla, Türkiye karşılaştırması
PartiOyEmirbeyazıt MahallesiMenteşeMuğlaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP4.038%45,6%39,8%37,6%25,2+20,4
İYİ Parti1.455%16,4%16,5%17,3%9,8+6,6
AK Parti1.273%14,4%21,4%23,6%34,9−20,6
TİP957%10,8%7,5%5,7%1,7+9,1
MHP436%4,9%5,7%6,0%9,9−5,0
Zafer Partisi203%2,3%2,4%1,7%2,3+0,0
Yeşil Sol Parti140%1,6%1,7%3,3%8,8−7,2
Memleket116%1,3%1,6%1,2%0,9+0,4
Yeniden Refah63%0,7%0,6%0,6%2,8−2,1
AP16%0,2%0,3%0,3%0,2−0,0
BBP16%0,2%0,2%0,3%1,0−0,8
Vatan Partisi15%0,2%0,2%0,2%0,1+0,1
Genç Parti13%0,1%0,3%0,3%0,2−0,1
TKP11%0,1%0,2%0,2%0,1+0,0
SOL Parti9%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
ANAP6%0,1%0,1%0,2%0,1−0,1
Millet6%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
HAK-PAR3%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
HKP3%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
Milli Yol3%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
TKH1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Emirbeyazıt Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
289.7438.966%92,08.858108

Menteşe ilçesindeki diğer mahalle ve köyler