Muslihittin Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Muslihittin Mahallesi sonuçlarında CHP %41,8 ile birinci, İYİ Parti %18,7 ile ikinci; fark 23,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 16,6 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %18,7 (+8,9 puan). CHP oy oranında Menteşe ilçesindeki 66 mahalle ve köy arasında 20'nci sırada. 29 sandık, 9.934 kayıtlı seçmen. Katılım %92,7 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Muslihittin Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Muslihittin Mahallesi, Menteşe, Muğla, Türkiye karşılaştırması
PartiOyMuslihittin MahallesiMenteşeMuğlaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP3.785%41,8%39,8%37,6%25,2+16,6
İYİ Parti1.692%18,7%16,5%17,3%9,8+8,9
AK Parti1.544%17,1%21,4%23,6%34,9−17,9
TİP787%8,7%7,5%5,7%1,7+7,0
MHP434%4,8%5,7%6,0%9,9−5,1
Zafer Partisi231%2,6%2,4%1,7%2,3+0,3
Yeşil Sol Parti195%2,2%1,7%3,3%8,8−6,6
Memleket133%1,5%1,6%1,2%0,9+0,5
Yeniden Refah41%0,5%0,6%0,6%2,8−2,4
Genç Parti22%0,2%0,3%0,3%0,2+0,0
Vatan Partisi20%0,2%0,2%0,2%0,1+0,1
BBP18%0,2%0,2%0,3%1,0−0,8
Millet17%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
AP14%0,2%0,3%0,3%0,2−0,0
TKP12%0,1%0,2%0,2%0,1+0,0
ANAP12%0,1%0,1%0,2%0,1+0,0
SOL Parti7%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
HAK-PAR5%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Milli Yol5%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
TKH3%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
HKP1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
YP1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Muslihittin Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
299.9349.204%92,79.052152

Menteşe ilçesindeki diğer mahalle ve köyler