Fındıklı 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Fındıklı sonuçlarında CHP %43,3 ile birinci, AK Parti %39,2 ile ikinci; fark 4,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 18,2 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %39,2 (+4,2 puan). 31 mahalle ve köy arasından 12'sinde CHP önde. CHP en güçlü Gürsu Köyü (%67,4); AK Parti en güçlü Düzköy (%69,4). Katılım %88,7 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Fındıklı 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Fındıklı, Rize, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Fındıklı | Rize | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 4.926 | %43,3 | %21,4 | %25,2 | +18,2 |
| AK Parti | 4.453 | %39,2 | %53,3 | %34,9 | +4,2 |
| MHP | 637 | %5,6 | %12,9 | %9,9 | −4,3 |
| Yeniden Refah | 350 | %3,1 | %5,1 | %2,8 | +0,2 |
| Zafer Partisi | 167 | %1,5 | %1,7 | %2,3 | −0,8 |
| Memleket | 152 | %1,3 | %1,0 | %0,9 | +0,4 |
| Yeşil Sol Parti | 150 | %1,3 | %0,3 | %8,8 | −7,5 |
| BBP | 77 | %0,7 | %1,6 | %1,0 | −0,3 |
| AP | 77 | %0,7 | %0,4 | %0,2 | +0,5 |
| ANAP | 66 | %0,6 | %0,6 | %0,1 | +0,5 |
| TİP | 60 | %0,5 | %0,3 | %1,7 | −1,2 |
| SOL Parti | 41 | %0,4 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| Genç Parti | 29 | %0,3 | %0,1 | %0,2 | +0,0 |
| GBP | 19 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| HAK-PAR | 18 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HKP | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKH | 7 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Milli Yol | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| YP | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Fındıklı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 54 | 13.243 | 11.748 | %88,7 | 11.368 | 380 |
Fındıklı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aksu Mahallesi | CHP | %60,1 | %27,8 | %87,8 | 1.842 |
| Arılı Köyü | CHP | %58,9 | %19,9 | %92,3 | 260 |
| Aslandere Köyü | AK Parti | %36,9 | %48,1 | %90,6 | 224 |
| Avcılar Köyü | AK Parti | %31,6 | %42,7 | %93,2 | 190 |
| Beydere Köyü | AK Parti | %14,9 | %63,3 | %90,0 | 329 |
| Cennet Köyü | AK Parti | %11,4 | %51,4 | %90,4 | 83 |
| Çağlayan Köyü | AK Parti | %32,3 | %48,3 | %85,5 | 372 |
| Çınarlı Köyü | CHP | %57,2 | %32,4 | %92,7 | 164 |
| Derbent Köyü | AK Parti | %26,4 | %55,9 | %87,4 | 302 |
| Doğanay Köyü | CHP | %45,5 | %20,5 | %106,8 | 44 |
| Düzköy | AK Parti | %18,1 | %69,4 | %100,0 | 78 |
| Gürsu Köyü | CHP | %67,4 | %23,2 | %89,1 | 110 |
| Haraköy | AK Parti | %38,1 | %45,5 | %91,9 | 148 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %36,7 | %47,3 | %91,5 | 212 |
| Ihlamurlu Köyü | AK Parti | %13,4 | %63,4 | %85,5 | 338 |
| Ilıca Mahallesi | CHP | %40,9 | %37,7 | %92,5 | 173 |
| Karaali Köyü | AK Parti | %34,3 | %51,4 | %105,9 | 34 |
| Kıyıcık Köyü | CHP | %62,0 | %25,8 | %93,9 | 179 |
| Liman Mahallesi | CHP | %55,0 | %32,6 | %86,2 | 443 |
| Merkez Mahallesi | CHP | %43,7 | %37,9 | %87,6 | 3.187 |
| Meyvalı Köyü | CHP | %48,5 | %32,8 | %91,6 | 225 |
| Saatköy | AK Parti | %21,7 | %63,5 | %91,9 | 135 |
| Sahil Mahallesi | CHP | %49,2 | %33,6 | %87,5 | 1.526 |
| Sulak Köyü | AK Parti | %35,0 | %41,5 | %90,3 | 258 |
| Sümer Köyü | AK Parti | %30,3 | %49,1 | %88,5 | 637 |
| Tatlısu Mahallesi | AK Parti | %40,3 | %41,2 | %87,7 | 284 |
| Tepecik Köyü | AK Parti | %41,0 | %42,3 | %89,7 | 87 |
| Yaylacılar Köyü | AK Parti | %43,8 | %45,3 | %98,6 | 142 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %38,6 | %44,5 | %89,1 | 908 |
| Yeniköy | CHP | %48,9 | %33,3 | %87,8 | 262 |
| Yenişehitlik Köyü | AK Parti | %8,8 | %42,1 | %86,6 | 67 |
İlgili sonuçlar