Kapaklı Köyü 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Kapaklı Köyü sonuçlarında AK Parti %43,7 ile birinci, CHP %16,6 ile ikinci; fark 27,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 8,7 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,6 (+6,8 puan). AK Parti oy oranında Armutlu ilçesindeki 8 mahalle ve köy arasında 3'üncü sırada. 2 sandık, 681 kayıtlı seçmen. Katılım %87,5 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 14 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Kapaklı Köyü | Armutlu | Yalova | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AK Parti | 252 | %43,7 | %38,2 | %33,5 | %34,9 | +8,7 |
| CHP | 96 | %16,6 | %20,2 | %28,6 | %25,2 | −8,5 |
| İYİ Parti | 96 | %16,6 | %11,6 | %9,6 | %9,8 | +6,8 |
| MHP | 66 | %11,4 | %15,0 | %11,3 | %9,9 | +1,5 |
| Memleket | 13 | %2,3 | %1,1 | %2,8 | %0,9 | +1,3 |
| Zafer Partisi | 12 | %2,1 | %1,9 | %2,3 | %2,3 | −0,2 |
| Yeniden Refah | 12 | %2,1 | %2,4 | %2,1 | %2,8 | −0,8 |
| AP | 7 | %1,2 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +1,0 |
| Genç Parti | 4 | %0,7 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,5 |
| ANAP | 4 | %0,7 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,6 |
| TİP | 3 | %0,5 | %0,8 | %1,0 | %1,7 | −1,2 |
| BBP | 3 | %0,5 | %0,4 | %0,6 | %1,0 | −0,5 |
| GBP | 3 | %0,5 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,5 |
| HAK-PAR | 2 | %0,3 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | +0,3 |
| AB | 1 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Milli Yol | 1 | %0,2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 2 | 681 | 596 | %87,5 | 577 | 19 |
Armutlu ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Kapaklı Köyü 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
- Armutlu sonuçları
- 50. Yıl Mahallesi seçim sonuçları
- Bayır Mahallesi seçim sonuçları
- Fıstıklı Köyü seçim sonuçları
- Hayriye Köyü seçim sonuçları
- Karşıyaka Mahallesi seçim sonuçları
- Mecidiye Köyü seçim sonuçları
- Selimiye Köyü seçim sonuçları
- Yalova sonuçları
- Türkiye geneli 2023 Milletvekili Seçimi