Armutlu 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Armutlu sonuçlarında AK Parti %38,2 ile birinci, CHP %20,2 ile ikinci; fark 18,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 3,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,0 (+5,1 puan). 8 mahalle ve köy arasından 8'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Hayriye Köyü (%52,5); CHP en güçlü 50. Yıl Mahallesi (%31,8). Katılım %87,2 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Armutlu 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Armutlu, Yalova, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Armutlu | Yalova | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.847 | %38,2 | %33,5 | %34,9 | +3,3 |
| CHP | 1.502 | %20,2 | %28,6 | %25,2 | −5,0 |
| MHP | 1.118 | %15,0 | %11,3 | %9,9 | +5,1 |
| İYİ Parti | 864 | %11,6 | %9,6 | %9,8 | +1,8 |
| Yeşil Sol Parti | 402 | %5,4 | %5,6 | %8,8 | −3,4 |
| Yeniden Refah | 179 | %2,4 | %2,1 | %2,8 | −0,4 |
| Zafer Partisi | 139 | %1,9 | %2,3 | %2,3 | −0,4 |
| Memleket | 83 | %1,1 | %2,8 | %0,9 | +0,2 |
| TİP | 63 | %0,8 | %1,0 | %1,7 | −0,9 |
| BBP | 33 | %0,4 | %0,6 | %1,0 | −0,5 |
| AP | 28 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| ANAP | 26 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| Genç Parti | 19 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| SOL Parti | 16 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| AB | 11 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| GBP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| HAK-PAR | 3 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HKP | 3 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Milli Yol | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| TKH | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| YP | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Armutlu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 27 | 8.740 | 7.622 | %87,2 | 7.451 | 171 |
Armutlu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| 50. Yıl Mahallesi | AK Parti | %36,4 | %31,8 | %98,5 | 68 |
| Bayır Mahallesi | AK Parti | %34,8 | %25,2 | %85,0 | 3.698 |
| Fıstıklı Köyü | AK Parti | %46,7 | %14,1 | %90,2 | 1.062 |
| Hayriye Köyü | AK Parti | %52,5 | %7,5 | %101,2 | 84 |
| Kapaklı Köyü | AK Parti | %43,7 | %16,6 | %87,5 | 681 |
| Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %37,2 | %18,2 | %87,4 | 2.867 |
| Mecidiye Köyü | AK Parti | %41,1 | %9,7 | %92,9 | 197 |
| Selimiye Köyü | AK Parti | %43,4 | %8,4 | %101,2 | 83 |
İlgili sonuçlar