Kadışehri 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Kadışehri sonuçlarında AK Parti %46,5 ile birinci, MHP %27,1 ile ikinci; fark 19,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 11,5 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %27,1 (+17,2 puan). 34 mahalle ve köy arasından 28'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Belören Köyü (%86,6); MHP en güçlü Çamsaray Köyü (%47,9). Katılım %89,1 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kadışehri 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Kadışehri, Yozgat, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kadışehri | Yozgat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.019 | %46,5 | %42,9 | %34,9 | +11,5 |
| MHP | 1.760 | %27,1 | %23,1 | %9,9 | +17,2 |
| İYİ Parti | 1.031 | %15,9 | %23,4 | %9,8 | +6,1 |
| Yeniden Refah | 384 | %5,9 | %4,4 | %2,8 | +3,1 |
| Zafer Partisi | 60 | %0,9 | %1,3 | %2,3 | −1,3 |
| BBP | 55 | %0,8 | %1,6 | %1,0 | −0,1 |
| ANAP | 25 | %0,4 | %0,4 | %0,1 | +0,3 |
| Memleket | 15 | %0,2 | %0,5 | %0,9 | −0,7 |
| Vatan Partisi | 14 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HKP | 14 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| HAK-PAR | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Yeşil Sol Parti | 7 | %0,1 | %0,3 | %8,8 | −8,7 |
| TİP | 7 | %0,1 | %0,2 | %1,7 | −1,6 |
| Millet | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Genç Parti | 3 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,2 |
| YP | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| SOL Parti | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| TKH | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Kadışehri seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 39 | 7.474 | 6.661 | %89,1 | 6.499 | 162 |
Kadışehri mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıkızılöz Köyü | AK Parti | %73,5 | %18,4 | %94,2 | 52 |
| Belören Köyü | AK Parti | %86,6 | %3,0 | %97,1 | 70 |
| Buzluk Köyü | AK Parti | %41,5 | %34,0 | %81,9 | 138 |
| Çamsaray Köyü | MHP | %29,9 | %47,9 | %94,5 | 181 |
| Çaypınar Mahallesi | AK Parti | %41,5 | %24,4 | %82,4 | 813 |
| Derbent Köyü | AK Parti | %60,0 | %17,8 | %90,0 | 50 |
| Dikmesöğüt Köyü | AK Parti | %53,1 | %42,5 | %100,6 | 178 |
| Elmalı Köyü | AK Parti | %78,2 | %14,3 | %91,5 | 130 |
| Elmalıçiftliği Köyü | AK Parti | %63,1 | %27,7 | %88,8 | 224 |
| Elmalıütüğü Köyü | İYİ Parti | %2,3 | %1,2 | %91,7 | 96 |
| Gümüşdiğin Mahallesi | AK Parti | %47,7 | %36,7 | %87,1 | 319 |
| Gümüşsu Köyü | AK Parti | %51,8 | %37,2 | %89,0 | 255 |
| Halıköy-Akçakale Mahallesi | AK Parti | %59,2 | %25,0 | %87,2 | 94 |
| Halıköy-Bahçeli Evler Mahallesi | AK Parti | %45,2 | %36,7 | %88,9 | 217 |
| Halıköy-Fatih Mahallesi | AK Parti | %66,7 | %21,6 | %83,3 | 276 |
| Halıköy-Yoncalık Mahallesi | AK Parti | %54,1 | %32,6 | %91,5 | 189 |
| Halıköy-Yukarıkızılöz Mahallesi | MHP | %11,1 | %44,4 | %94,7 | 19 |
| Hanözü Köyü | AK Parti | %54,6 | %22,7 | %97,0 | 201 |
| Kabalı Köyü | AK Parti | %67,4 | %23,2 | %91,8 | 367 |
| Kadıoğlu Mahallesi | AK Parti | %37,4 | %25,3 | %86,8 | 317 |
| Kemalli Köyü | AK Parti | %47,3 | %27,5 | %96,4 | 137 |
| Kıyılı Köyü | AK Parti | %45,3 | %40,0 | %96,0 | 100 |
| Lütfullah Kayalar Mahallesi | AK Parti | %36,3 | %31,7 | %90,7 | 421 |
| Ovacık Köyü | AK Parti | %50,0 | %33,6 | %89,1 | 138 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %70,2 | %20,5 | %92,4 | 224 |
| Seyhan Köyü | MHP | %32,8 | %43,7 | %95,3 | 128 |
| Üçağaç Mahallesi | AK Parti | %46,2 | %30,9 | %90,6 | 287 |
| Vasfıbey Mahallesi | AK Parti | %65,3 | %12,5 | %91,3 | 299 |
| Yakacık Mahallesi | AK Parti | %48,7 | %30,1 | %86,1 | 187 |
| Yangı Mahallesi | AK Parti | %39,9 | %30,0 | %92,5 | 334 |
| Yanık Köyü | AK Parti | %50,9 | %32,1 | %89,6 | 67 |
| Yavıhasan Köyü | İYİ Parti | %1,4 | %2,0 | %82,5 | 446 |
| Yelten Köyü | MHP | %41,4 | %45,3 | %97,0 | 134 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %36,5 | %27,9 | %85,2 | 386 |
İlgili sonuçlar