Çal 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları
Çal sonuçlarında Kemal Kılıçdaroğlu %56,1 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %43,9 ile ikinci; fark 12,2 puan. Kemal Kılıçdaroğlu burada Türkiye ortalamasının (%48,1) 8,0 puan üstünde. 34 mahalle ve köy arasından 23'ünde Kemal Kılıçdaroğlu önde. Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Mahmutgazi Mahallesi (%87,8); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Sakızcılar Mahallesi (%75,0). Katılım %89,6 (Türkiye %85,6).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çal 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları — Çal, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Çal | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7.315 | %56,1 | %53,0 | %48,1 | +8,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.721 | %43,9 | %47,0 | %51,9 | −8,0 |
Çal seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 64 | 14.849 | 13.303 | %89,6 | 13.036 | 267 |
Çal mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Kemal Kılıçdaroğlu | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akkent Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,6 | %49,4 | %90,9 | 1.582 |
| Alfaklar Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,6 | %42,4 | %93,0 | 143 |
| Aşağıseyit Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,4 | %38,6 | %85,8 | 246 |
| Bahadınlar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %46,9 | %53,1 | %90,8 | 414 |
| Baklançakırlar Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,6 | %49,4 | %88,6 | 184 |
| Bayıralan Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %48,0 | %52,0 | %87,9 | 398 |
| Belevi Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,6 | %48,4 | %90,1 | 364 |
| Çalçakırlar Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,0 | %15,0 | %91,8 | 196 |
| Çalkuyucak Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %33,6 | %66,4 | %86,6 | 164 |
| Dağmarmara Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %33,8 | %66,2 | %86,1 | 180 |
| Dayılar Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,8 | %32,2 | %93,9 | 164 |
| Denizler Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,2 | %41,8 | %86,0 | 364 |
| Develler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %44,4 | %55,6 | %89,3 | 244 |
| Gelinören Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,2 | %21,8 | %100,0 | 55 |
| Hançalar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %43,5 | %56,5 | %88,4 | 921 |
| Hüseyinler Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,1 | %34,9 | %86,3 | 1.040 |
| İsabey Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,3 | %28,7 | %91,8 | 795 |
| İsmailler Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,9 | %38,1 | %86,6 | 1.718 |
| Kabalar Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,5 | %38,5 | %90,6 | 478 |
| Kaplanlar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %44,0 | %56,0 | %93,6 | 109 |
| Karakaya Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %31,8 | %68,2 | %98,9 | 91 |
| Karapınar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %35,9 | %64,1 | %105,4 | 37 |
| Kocaköy Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,1 | %40,9 | %91,7 | 193 |
| Mahmutgazi Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,8 | %12,2 | %93,1 | 233 |
| Ortaköy Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,8 | %33,2 | %87,7 | 496 |
| Peynirciler Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,9 | %49,1 | %96,4 | 55 |
| Sakızcılar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %25,0 | %75,0 | %91,6 | 143 |
| Sazak Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,1 | %47,9 | %92,9 | 439 |
| Selcen Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,5 | %41,5 | %92,1 | 545 |
| Süller Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %47,7 | %52,3 | %88,5 | 1.796 |
| Şapcılar Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,7 | %36,3 | %102,5 | 79 |
| Yazır Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,4 | %32,6 | %98,9 | 93 |
| Yeşilyurt Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,2 | %34,8 | %89,4 | 490 |
| Yukarıseyit Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,0 | %43,0 | %92,5 | 400 |
İlgili sonuçlar