Çameli 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları
Çameli sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %71,1 ile birinci, Kemal Kılıçdaroğlu %28,9 ile ikinci; fark 42,2 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%51,9) 19,2 puan üstünde. 31 mahalle ve köy arasından 29'unda Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Ayvacık Mahallesi (%93,4); Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Bıçakçı Mahallesi (%54,8). Katılım %86,3 (Türkiye %85,6).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çameli 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları — Çameli, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Çameli | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.950 | %71,1 | %47,0 | %51,9 | +19,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.634 | %28,9 | %53,0 | %48,1 | −19,2 |
Çameli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 53 | 14.885 | 12.853 | %86,3 | 12.584 | 269 |
Çameli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Kemal Kılıçdaroğlu | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 | %21,8 | %87,5 | 392 |
| Arıkaya Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 | %23,8 | %89,9 | 503 |
| Ayvacık Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 | %6,6 | %97,4 | 78 |
| Belevi Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 | %37,8 | %89,5 | 514 |
| Bıçakçı Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %45,2 | %54,8 | %92,1 | 241 |
| Cevizli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 | %19,8 | %85,3 | 600 |
| Cumaalanı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %52,3 | %47,7 | %87,1 | 526 |
| Çamlıbel Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 | %10,7 | %91,3 | 219 |
| Çiğdemli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 | %12,1 | %91,0 | 245 |
| Elmalı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 | %35,7 | %79,6 | 1.061 |
| Emecik Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 | %10,3 | %87,4 | 262 |
| Ericek Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 | %21,5 | %90,1 | 91 |
| Gökçeyaka Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 | %22,3 | %85,6 | 648 |
| Gürsu Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 | %21,9 | %85,6 | 250 |
| Güzelyurt Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 | %11,0 | %88,8 | 607 |
| İmamlar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 | %10,0 | %89,8 | 488 |
| Kalınkoz Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 | %17,9 | %83,1 | 1.133 |
| Karabayır Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 | %21,5 | %87,9 | 577 |
| Kınıkyeri Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 | %16,3 | %91,0 | 166 |
| Kızılyaka Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 | %45,2 | %86,2 | 378 |
| Kirazlıyayla Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 | %25,3 | %86,6 | 983 |
| Kocaova Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 | %36,6 | %87,9 | 165 |
| Kolak Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 | %12,2 | %86,1 | 627 |
| Sarıkavak Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 | %21,2 | %84,2 | 260 |
| Sofular Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 | %27,4 | %92,1 | 240 |
| Taşçılar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 | %42,6 | %87,6 | 372 |
| Yaylapınar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 | %21,1 | %89,1 | 533 |
| Yeni Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %46,3 | %53,7 | %84,0 | 1.704 |
| Yeşilyayla Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 | %28,2 | %84,6 | 227 |
| Yumrutaş Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 | %33,7 | %92,1 | 228 |
| Yunuspınarı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %53,4 | %46,6 | %82,9 | 567 |
İlgili sonuçlar