Hakkari Merkez 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları
Hakkari Merkez sonuçlarında Kemal Kılıçdaroğlu %75,5 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %24,5 ile ikinci; fark 51,0 puan. Kemal Kılıçdaroğlu burada Türkiye ortalamasının (%48,1) 27,4 puan üstünde. 58 mahalle ve köy arasından 44'ünde Kemal Kılıçdaroğlu önde. Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Akbulut Köyü (%94,3); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Doğanyurt Köyü (%74,9). Katılım %80,2 (Türkiye %85,6).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hakkari Merkez 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları — Hakkari Merkez, Hakkari, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Hakkari Merkez | Hakkari | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 31.460 | %75,5 | %72,1 | %48,1 | +27,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.196 | %24,5 | %27,9 | %51,9 | −27,4 |
Hakkari Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 176 | 53.003 | 42.518 | %80,2 | 41.656 | 862 |
Hakkari Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Kemal Kılıçdaroğlu | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaçdibi Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,5 | %20,5 | %84,9 | 370 |
| Akbulut Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,3 | %5,7 | %76,1 | 209 |
| Akçalı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,6 | %44,4 | %72,5 | 524 |
| Akkuş Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,6 | %36,4 | %65,2 | 69 |
| Aksu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %47,1 | %52,9 | %77,3 | 22 |
| Aşağı Derecik Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,9 | %37,1 | %74,8 | 456 |
| Bağışlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %27,5 | %72,5 | %81,8 | 841 |
| Bağlar Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,2 | %9,8 | %85,4 | 3.075 |
| Bayköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,8 | %21,2 | %86,5 | 443 |
| Berçelan Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,8 | %21,2 | %78,6 | 3.202 |
| Biçer Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,6 | %6,4 | %83,6 | 2.077 |
| Boybeyi Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,8 | %44,2 | %74,7 | 174 |
| Bulak Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,9 | %27,1 | %78,7 | 3.857 |
| Cevizdibi Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %48,2 | %51,8 | %129,9 | 107 |
| Ceylanlı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,7 | %23,3 | %91,7 | 180 |
| Çaltıkoru Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,7 | %28,3 | %79,1 | 67 |
| Çanaklı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,3 | %48,7 | %85,5 | 448 |
| Çimenli Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,3 | %27,7 | %80,6 | 242 |
| Dağgöl Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,8 | %18,2 | %81,7 | 3.357 |
| Demirtaş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %34,1 | %65,9 | %64,6 | 413 |
| Doğanyurt Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %25,1 | %74,9 | %68,8 | 260 |
| Durankaya-Bağlarbaşı Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,5 | %43,5 | %86,1 | 296 |
| Durankaya-Biçenek Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %44,0 | %56,0 | %88,0 | 167 |
| Durankaya-Cumhuriyet Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %44,6 | %55,4 | %72,3 | 148 |
| Durankaya-Çaylıca Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %31,5 | %68,5 | %76,8 | 194 |
| Durankaya-Köyiçi Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %39,8 | %60,2 | %76,4 | 123 |
| Durankaya-Pınarbaşı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %37,9 | %62,1 | %75,7 | 477 |
| Durankaya-Yeni Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %36,4 | %63,6 | %78,2 | 537 |
| Elmacık Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,3 | %18,7 | %73,3 | 105 |
| Gazi Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,9 | %19,1 | %78,5 | 3.812 |
| Geçimli Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,3 | %17,7 | %76,8 | 418 |
| Geçitli Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,8 | %26,2 | %71,4 | 1.107 |
| Halife Derviş Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,4 | %22,6 | %82,3 | 1.315 |
| Işık Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,9 | %34,1 | %73,1 | 324 |
| Işıklar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %36,1 | %63,9 | %72,2 | 216 |
| Kamışlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %30,2 | %69,8 | %67,2 | 64 |
| Karşıyaka Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,3 | %25,7 | %79,6 | 2.015 |
| Kavaklı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,5 | %8,5 | %90,7 | 118 |
| Kavalköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,7 | %24,3 | %100,9 | 110 |
| Kaymaklı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,5 | %25,5 | %108,5 | 141 |
| Keklikpınar Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,9 | %11,1 | %83,8 | 1.722 |
| Kıran Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 | %16,7 | %79,8 | 1.828 |
| Kırıkdağ Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,7 | %41,3 | %78,1 | 848 |
| Konak Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,6 | %17,4 | %88,5 | 26 |
| Medrese Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,1 | %21,9 | %80,0 | 2.432 |
| Merzan Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,4 | %25,6 | %80,6 | 2.939 |
| Oğul Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,2 | %10,8 | %78,7 | 108 |
| Olgunlar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,7 | %45,3 | %100,0 | 153 |
| Otluca Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,5 | %29,5 | %62,0 | 527 |
| Ördekli Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 | %33,3 | %101,8 | 114 |
| Pehlivan Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,8 | %19,2 | %81,4 | 3.834 |
| Pınarca Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,6 | %13,4 | %85,1 | 134 |
| Sarıtaş Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,7 | %30,3 | %86,9 | 175 |
| Sümbül Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,9 | %21,1 | %83,1 | 2.255 |
| Taşbaşı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %40,2 | %59,8 | %72,2 | 486 |
| Üzümcü Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,6 | %24,4 | %79,9 | 508 |
| Yeni Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,7 | %23,3 | %78,2 | 2.823 |
| Yoncalı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 | %14,3 | %63,6 | 11 |
İlgili sonuçlar