İhsangazi 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları
İhsangazi sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %82,0 ile birinci, Kemal Kılıçdaroğlu %18,0 ile ikinci; fark 63,9 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%51,9) 30,0 puan üstünde. 33 mahalle ve köy arasından 33'ünde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Kapaklı Köyü (%97,8); Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Çay Mahallesi (%30,3). Katılım %86,5 (Türkiye %85,6).
Son güncelleme: 14 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İhsangazi 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları — İhsangazi, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | İhsangazi | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.025 | %82,0 | %69,7 | %51,9 | +30,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 666 | %18,0 | %30,3 | %48,1 | −30,0 |
İhsangazi seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 35 | 4.348 | 3.760 | %86,5 | 3.691 | 69 |
İhsangazi mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Kemal Kılıçdaroğlu | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afşar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 | %24,1 | %90,9 | 88 |
| Akkaya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 | %16,9 | %96,8 | 63 |
| Akkirpi Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 | %25,0 | %87,4 | 103 |
| Bedirgeriş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 | %3,0 | %94,4 | 36 |
| Belençal Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 | %17,2 | %90,8 | 76 |
| Bozarmut Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 | %14,8 | %79,7 | 69 |
| Çatalyazı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 | %13,8 | %86,3 | 95 |
| Çay Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 | %30,3 | %87,4 | 127 |
| Çiçekpınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 | %23,1 | %87,9 | 107 |
| Dağyolu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 | %26,3 | %92,4 | 66 |
| Elçelebi Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 | %26,4 | %82,2 | 90 |
| Enbiya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 | %15,7 | %91,9 | 135 |
| Görpe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 | %16,8 | %93,1 | 116 |
| Haydarlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 | %15,4 | %90,9 | 254 |
| Hocahacip Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 | %19,4 | %83,2 | 119 |
| İnciğez Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 | %23,8 | %88,2 | 93 |
| İsalar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 | %16,9 | %100,0 | 77 |
| Kalfat Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 | %21,5 | %93,8 | 162 |
| Kapaklı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 | %2,2 | %97,9 | 48 |
| Kayapınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 | %20,0 | %88,9 | 63 |
| Kızıleller Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 | %7,8 | %89,1 | 129 |
| Koçcuğaz Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 | %16,2 | %84,8 | 125 |
| Kuşçular Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 | %15,0 | %87,7 | 130 |
| Obruk Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 | %3,4 | %88,0 | 167 |
| Örencik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 | %10,4 | %96,0 | 50 |
| Sarıpınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 | %6,0 | %89,6 | 134 |
| Sepetçioğlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 | %4,3 | %92,3 | 26 |
| Sevindik Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 | %15,3 | %92,9 | 127 |
| Sipahiler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 | %20,3 | %92,1 | 178 |
| Sünlük Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 | %18,9 | %97,4 | 38 |
| Yarışlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 | %15,8 | %93,4 | 61 |
| Yeni Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 | %22,4 | %76,3 | 1.130 |
| Yeşil Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 | %19,7 | %92,4 | 66 |
İlgili sonuçlar