Küre 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları
Küre sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %72,2 ile birinci, Kemal Kılıçdaroğlu %27,8 ile ikinci; fark 44,5 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%51,9) 20,3 puan üstünde. 38 mahalle ve köy arasından 38'inde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü İmralı Köyü (%100,0); Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Camievsat Mahallesi (%45,7). Katılım %82,9 (Türkiye %85,6).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Küre 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları — Küre, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Küre | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.541 | %72,2 | %69,7 | %51,9 | +20,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 976 | %27,8 | %30,3 | %48,1 | −20,3 |
Küre seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 45 | 4.335 | 3.595 | %82,9 | 3.517 | 78 |
Küre mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Kemal Kılıçdaroğlu | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afşargüney Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 | %27,3 | %109,5 | 21 |
| Afşarimam Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 | %7,4 | %79,4 | 68 |
| Ahmetbeşe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 | %10,0 | %90,9 | 22 |
| Alacık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 | %17,3 | %90,8 | 109 |
| Avcıpınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 | %7,0 | %77,2 | 57 |
| Belören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 | %17,9 | %111,5 | 26 |
| Beşören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 | %8,2 | %88,2 | 110 |
| Beyalan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 | %21,1 | %79,2 | 48 |
| Bürüm Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 | %11,5 | %57,8 | 45 |
| Cambaz Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 | %44,0 | %96,2 | 26 |
| Camievsat Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 | %45,7 | %77,0 | 265 |
| Camikebir Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 | %41,8 | %78,8 | 666 |
| Camili Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 | %24,2 | %83,1 | 77 |
| Çatak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 | %26,3 | %85,3 | 68 |
| Çatköy | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 | %18,1 | %91,1 | 79 |
| Çaybükü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 | %4,4 | %91,5 | 177 |
| Ersizler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %73,4 | %26,6 | %90,8 | 87 |
| Ersizlerdede Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 | %29,9 | %88,4 | 198 |
| Güllüce Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 | %20,0 | %70,5 | 88 |
| Güneyköy | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 | %10,0 | %90,9 | 22 |
| İğdir Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 | %16,7 | %77,8 | 81 |
| İkizciler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 | %27,7 | %98,5 | 66 |
| İmralı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 | %0,0 | %83,3 | 66 |
| Karadonu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 | %12,5 | %85,3 | 75 |
| Karaman Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 | %21,3 | %70,4 | 71 |
| Kayadibi Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 | %15,9 | %84,5 | 168 |
| Kesepınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 | %2,6 | %84,9 | 93 |
| Koyunkırtık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 | %12,2 | %85,4 | 48 |
| Kozköy | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 | %19,4 | %78,0 | 41 |
| Kösreli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 | %45,0 | %74,4 | 82 |
| Köstekçiler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 | %22,2 | %66,7 | 54 |
| Müderris Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 | %42,5 | %81,8 | 533 |
| Saman Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 | %43,8 | %84,0 | 318 |
| Sarpun Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 | %6,7 | %94,3 | 35 |
| Sipahiler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 | %22,8 | %86,6 | 67 |
| Taşpınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 | %31,3 | %82,8 | 58 |
| Topçu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 | %8,7 | %81,6 | 158 |
| Uzunöz Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 | %28,3 | %96,8 | 62 |
İlgili sonuçlar