Artova 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları
Artova sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %71,5 ile birinci, Kemal Kılıçdaroğlu %28,5 ile ikinci; fark 43,1 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%51,9) 19,6 puan üstünde. 33 mahalle ve köy arasından 20'sinde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Devecikargın Köyü (%98,9); Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Tanyeli Köyü (%96,9). Katılım %92,7 (Türkiye %85,6).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Artova 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları — Artova, Tokat, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Artova | Tokat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.807 | %71,5 | %66,3 | %51,9 | +19,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.514 | %28,5 | %33,7 | %48,1 | −19,6 |
Artova seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 36 | 5.826 | 5.398 | %92,7 | 5.321 | 77 |
Artova mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Kemal Kılıçdaroğlu | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağmusa Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %98,6 | %1,4 | %97,3 | 226 |
| Ahmetdanişmend Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 | %15,7 | %103,5 | 86 |
| Aktaş Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %3,8 | %96,3 | %97,0 | 165 |
| Alpaslan Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 | %22,5 | %86,3 | 554 |
| Altınova Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 | %7,1 | %92,4 | 264 |
| Aşağıgüçlü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 | %4,6 | %91,9 | 260 |
| Bayırlı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %5,1 | %94,9 | %95,6 | 227 |
| Bebekderesi Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %3,8 | %96,2 | %97,8 | 139 |
| Boyunpınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 | %2,0 | %100,0 | 151 |
| Çelikli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 | %9,7 | %89,0 | 589 |
| Devecikargın Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %98,9 | %1,1 | %83,8 | 111 |
| Evlideresi Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %7,6 | %92,4 | %101,5 | 66 |
| Gaziosmanpaşa Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 | %16,5 | %87,9 | 354 |
| Gazipınarı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %28,6 | %71,4 | %110,5 | 19 |
| Gümüşyurt Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %8,9 | %91,1 | %103,4 | 88 |
| Gürardıç Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 | %2,6 | %102,7 | 112 |
| İğdir Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 | %7,3 | %97,7 | 128 |
| İstasyon Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 | %18,8 | %85,1 | 518 |
| Kayaönü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 | %10,2 | %101,7 | 58 |
| Kızılca Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 | %12,0 | %84,9 | 305 |
| Kunduz Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %5,9 | %94,1 | %94,6 | 37 |
| Kunduzağılı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 | %4,3 | %95,2 | 126 |
| Mertekli Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %9,7 | %90,3 | %100,0 | 62 |
| Poyrazalan Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %12,5 | %87,5 | %108,1 | 37 |
| Sağlıca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 | %10,8 | %93,1 | 130 |
| Salur Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 | %5,0 | %94,6 | 129 |
| Tanyeli Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %3,1 | %96,9 | %97,0 | 101 |
| Taşpınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 | %14,7 | %91,9 | 74 |
| Tuzla Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %9,7 | %90,3 | %89,9 | 69 |
| Ulusulu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %4,7 | %95,3 | %98,8 | 86 |
| Yağcımusa Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 | %3,4 | %96,2 | 185 |
| Yenice Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %7,4 | %92,6 | %102,1 | 96 |
| Yukarıgüçlü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %98,5 | %1,5 | %98,2 | 274 |
İlgili sonuçlar