Kızılcaşar Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Kızılcaşar Mahallesi sonuçlarında CHP %70,3 ile birinci, MHP %15,9 ile ikinci; fark 54,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 34,5 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,9 (+9,9 puan). CHP oy oranında Gölbaşı ilçesindeki 54 mahalle ve köy arasında 4'üncü sırada. 20 sandık, 6.678 kayıtlı seçmen. Katılım %82,2 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Kızılcaşar Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Kızılcaşar Mahallesi, Gölbaşı, Ankara, Türkiye karşılaştırması
PartiOyKızılcaşar MahallesiGölbaşıAnkaraTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP3.749%70,3%44,3%50,2%35,8+34,5
MHP846%15,9%21,7%5,2%6,0+9,9
Büyük Birlik220%4,1%25,4%1,2%1,2+2,9
Zafer Partisi174%3,3%1,7%2,8%1,9+1,4
İYİ Parti91%1,7%1,6%2,9%4,6−2,9
Yeniden Refah60%1,1%1,3%4,5%6,8−5,7
TİP37%0,7%0,3%1,1%0,4+0,3
DEM Parti37%0,7%0,5%0,8%5,4−4,7
DEVA Partisi24%0,5%0,2%0,3%0,4+0,1
TKP15%0,3%0,1%0,2%0,3+0,0
Memleket15%0,3%0,3%0,2%0,2+0,0
Saadet13%0,2%1,3%0,6%1,2−1,0
ANAP9%0,2%0,2%0,1%0,0+0,1
BTP8%0,2%0,2%0,2%0,3−0,1
DSP6%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
YTP5%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
Vatan Partisi4%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Milli Yol4%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
Bağımsızlar3%0,1%0,1%0,2%0,9−0,9
HÜDA PAR3%0,1%0,1%0,1%0,6−0,5
Millet3%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
DP3%0,1%0,1%0,1%0,4−0,3
HKP3%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
Kızılcaşar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
206.6785.492%82,25.332160

Gölbaşı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler