Balkiraz Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Balkiraz Mahallesi sonuçlarında CHP %60,5 ile birinci, AK Parti %28,0 ile ikinci; fark 32,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 24,8 puan üstünde. CHP oy oranında Mamak ilçesindeki 64 mahalle ve köy arasında 15'inci sırada. 21 sandık, 7.295 kayıtlı seçmen. Katılım %77,4 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Balkiraz Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Balkiraz Mahallesi, Mamak, Ankara, Türkiye karşılaştırması
PartiOyBalkiraz MahallesiMamakAnkaraTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP3.293%60,5%53,0%50,2%35,8+24,8
AK Parti1.521%28,0%36,2%28,7%33,0−5,1
Zafer Partisi204%3,8%2,1%2,8%1,9+1,9
İYİ Parti151%2,8%2,0%2,9%4,6−1,8
Yeniden Refah102%1,9%3,4%4,5%6,8−4,9
DEM Parti29%0,5%1,1%0,8%5,4−4,9
DEVA Partisi22%0,4%0,3%0,3%0,4+0,0
TİP20%0,4%0,2%1,1%0,4−0,1
Saadet19%0,3%0,5%0,6%1,2−0,9
TKP18%0,3%0,2%0,2%0,3+0,1
BTP15%0,3%0,2%0,2%0,3−0,0
EMEP8%0,1%0,2%0,1%0,0+0,1
Millet7%0,1%0,1%0,1%0,1+0,1
Milli Yol6%0,1%0,0%0,0%0,0+0,1
DSP5%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
AP5%0,1%0,0%0,0%0,0+0,1
ANAP4%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
YTP3%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
HÜDA PAR3%0,1%0,1%0,1%0,6−0,5
Vatan Partisi3%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
DP1%0,0%0,0%0,1%0,4−0,4
Balkiraz Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
217.2955.645%77,45.439206

Mamak ilçesindeki diğer mahalle ve köyler