Fevzi Çakmak Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Fevzi Çakmak Mahallesi sonuçlarında CHP %30,3 ile birinci, AK Parti %28,9 ile ikinci; fark 1,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 5,5 puan altında. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %26,9 (+20,1 puan). CHP oy oranında Göle ilçesindeki 4 mahalle ve köy arasında 3'üncü sırada. 5 sandık, 1.458 kayıtlı seçmen. Katılım %72,4 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Fevzi Çakmak Mahallesi | Göle | Ardahan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 307 | %30,3 | %30,9 | %39,0 | %35,8 | −5,5 |
| AK Parti | 293 | %28,9 | %26,0 | %35,8 | %33,0 | −4,1 |
| Yeniden Refah | 272 | %26,9 | %29,8 | %5,7 | %6,8 | +20,1 |
| Gelecek Partisi | 70 | %6,9 | %5,7 | %0,8 | %0,1 | +6,8 |
| DEM Parti | 30 | %3,0 | %3,1 | %0,4 | %5,4 | −2,5 |
| DEVA Partisi | 16 | %1,6 | %1,5 | %4,5 | %0,4 | +1,2 |
| İYİ Parti | 9 | %0,9 | %1,0 | %2,6 | %4,6 | −3,7 |
| Saadet | 8 | %0,8 | %0,7 | %0,4 | %1,2 | −0,4 |
| MHP | 7 | %0,7 | %1,2 | %1,8 | %6,0 | −5,3 |
| BTP | 1 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,2 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 5 | 1.458 | 1.056 | %72,4 | 1.013 | 43 |