Kazım Karabekir Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Kazım Karabekir Mahallesi sonuçlarında Yeniden Refah %36,7 ile birinci, CHP %29,8 ile ikinci; fark 6,9 puan. Yeniden Refah burada Türkiye ortalamasının (%6,8) 30,0 puan üstünde. Gelecek Partisi Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %3,8 (+3,7 puan). Yeniden Refah oy oranında Göle ilçesindeki 4 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 3 sandık, 841 kayıtlı seçmen. Katılım %73,7 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Kazım Karabekir Mahallesi | Göle | Ardahan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Yeniden Refah | 201 | %36,7 | %29,8 | %5,7 | %6,8 | +30,0 |
| CHP | 163 | %29,8 | %30,9 | %39,0 | %35,8 | −6,0 |
| AK Parti | 127 | %23,2 | %26,0 | %35,8 | %33,0 | −9,8 |
| Gelecek Partisi | 21 | %3,8 | %5,7 | %0,8 | %0,1 | +3,7 |
| DEM Parti | 17 | %3,1 | %3,1 | %0,4 | %5,4 | −2,3 |
| DEVA Partisi | 7 | %1,3 | %1,5 | %4,5 | %0,4 | +0,9 |
| İYİ Parti | 5 | %0,9 | %1,0 | %2,6 | %4,6 | −3,7 |
| MHP | 5 | %0,9 | %1,2 | %1,8 | %6,0 | −5,0 |
| Saadet | 1 | %0,2 | %0,7 | %0,4 | %1,2 | −1,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 3 | 841 | 620 | %73,7 | 547 | 73 |