Musazade Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Musazade Mahallesi sonuçlarında AK Parti %45,0 ile birinci, CHP %43,2 ile ikinci; fark 1,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 12,0 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %43,2 (+7,4 puan). AK Parti oy oranında Arhavi ilçesindeki 7 mahalle ve köy arasında 5'inci sırada. 17 sandık, 5.469 kayıtlı seçmen. Katılım %78,3 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Musazade Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Musazade Mahallesi, Arhavi, Artvin, Türkiye karşılaştırması
PartiOyMusazade MahallesiArhaviArtvinTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti1.855%45,0%45,4%44,1%33,0+12,0
CHP1.780%43,2%43,1%47,3%35,8+7,4
İYİ Parti120%2,9%2,7%2,7%4,6−1,7
Yeniden Refah116%2,8%3,3%1,8%6,8−4,0
Bağımsızlar62%1,5%1,1%0,3%0,9+0,6
TİP50%1,2%0,9%0,1%0,4+0,8
Saadet47%1,1%1,0%0,6%1,2−0,1
Zafer Partisi30%0,7%0,7%0,6%1,9−1,2
Memleket28%0,7%0,9%0,4%0,2+0,4
BTP13%0,3%0,4%0,3%0,3+0,0
DEVA Partisi13%0,3%0,4%0,1%0,4−0,0
DEM Parti4%0,1%0,1%0,1%5,4−5,3
Millet1%0,0%0,0%0,1%0,1−0,0
Musazade Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
175.4694.283%78,34.119164

Arhavi ilçesindeki diğer mahalle ve köyler