Kemalpaşa 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Kemalpaşa sonuçlarında CHP %36,9 ile birinci, AK Parti %33,2 ile ikinci; fark 3,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 1,1 puan üstünde. SOL Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,2 (+13,1 puan). 3 mahalle ve köy arasından 3'ünde CHP önde. CHP en güçlü Selimiye Mahallesi (%46,1); AK Parti en güçlü Uzunyalı Mahallesi (%34,1). Katılım %85,9 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kemalpaşa 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Kemalpaşa, Artvin, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kemalpaşa | Artvin | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 1.572 | %36,9 | %47,3 | %35,8 | +1,1 |
| AK Parti | 1.415 | %33,2 | %44,1 | %33,0 | +0,2 |
| SOL Parti | 560 | %13,2 | %0,9 | %0,0 | +13,1 |
| İYİ Parti | 518 | %12,2 | %2,7 | %4,6 | +7,6 |
| Memleket | 148 | %3,5 | %0,4 | %0,2 | +3,2 |
| Yeniden Refah | 16 | %0,4 | %1,8 | %6,8 | −6,4 |
| Zafer Partisi | 12 | %0,3 | %0,6 | %1,9 | −1,6 |
| Saadet | 10 | %0,2 | %0,6 | %1,2 | −1,0 |
| BTP | 7 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
Kemalpaşa seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 16 | 5.122 | 4.398 | %85,9 | 4.258 | 140 |
İlgili sonuçlar