Söke 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Söke sonuçlarında CHP %55,2 ile birinci, MHP %35,8 ile ikinci; fark 19,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 19,4 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %35,8 (+29,8 puan). 49 mahalle ve köy arasından 38'inde CHP önde. CHP en güçlü Güneyyaka Mahallesi (%87,2); MHP en güçlü Karaatlı Mahallesi (%57,4). Katılım %79,9 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Söke 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Söke, Aydın, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Söke | Aydın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 39.258 | %55,2 | %46,6 | %35,8 | +19,4 |
| MHP | 25.446 | %35,8 | %15,2 | %6,0 | +29,8 |
| İYİ Parti | 2.356 | %3,3 | %9,5 | %4,6 | −1,3 |
| Zafer Partisi | 912 | %1,3 | %1,2 | %1,9 | −0,6 |
| Yeniden Refah | 738 | %1,0 | %0,9 | %6,8 | −5,8 |
| TİP | 515 | %0,7 | %0,3 | %0,4 | +0,3 |
| Saadet | 394 | %0,6 | %0,4 | %1,2 | −0,6 |
| Memleket | 282 | %0,4 | %0,9 | %0,2 | +0,2 |
| BTP | 268 | %0,4 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
| DP | 256 | %0,4 | %1,0 | %0,4 | −0,0 |
| HÜDA PAR | 241 | %0,3 | %0,2 | %0,6 | −0,3 |
| HKP | 182 | %0,3 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| DSP | 151 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 102 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
Söke seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 302 | 94.053 | 75.138 | %79,9 | 71.101 | 4.037 |
Söke mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaçlı Mahallesi | MHP | %39,4 | %51,9 | %88,5 | 384 |
| Akçakaya Mahallesi | MHP | %36,9 | %50,6 | %97,0 | 199 |
| Akçakonak Mahallesi | CHP | %51,6 | %28,5 | %81,4 | 1.236 |
| Argavlı Mahallesi | MHP | %41,0 | %44,5 | %95,5 | 200 |
| Arslanyaylası Mahallesi | MHP | %36,0 | %55,0 | %96,7 | 120 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %58,0 | %33,8 | %79,0 | 9.040 |
| Atburgazı Mahallesi | CHP | %64,2 | %25,4 | %91,0 | 1.293 |
| Avcılar Mahallesi | MHP | %42,8 | %45,0 | %94,9 | 197 |
| Avşar Mahallesi | CHP | %74,7 | %19,6 | %94,1 | 358 |
| Bağarası Mahallesi | MHP | %39,5 | %52,8 | %81,3 | 4.548 |
| Bayırdamı Mahallesi | CHP | %66,7 | %29,2 | %105,9 | 68 |
| Burunköy Mahallesi | CHP | %50,1 | %40,3 | %95,0 | 625 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %55,6 | %37,0 | %77,1 | 5.746 |
| Çalıköy Mahallesi | CHP | %65,2 | %28,9 | %96,6 | 146 |
| Çalışlı Mahallesi | CHP | %63,1 | %24,7 | %86,2 | 616 |
| Çavdar Mahallesi | MHP | %37,8 | %49,0 | %90,6 | 753 |
| Çeltikçi Mahallesi | CHP | %56,4 | %35,1 | %77,6 | 10.412 |
| Demirçay Mahallesi | MHP | %42,1 | %53,3 | %98,1 | 208 |
| Doğanbey Mahallesi | CHP | %76,3 | %20,1 | %93,2 | 591 |
| Fevzipaşa Mahallesi | CHP | %57,6 | %33,7 | %78,9 | 5.317 |
| Gölbent Mahallesi | CHP | %49,2 | %44,9 | %96,4 | 195 |
| Güllübahçe Mahallesi | CHP | %58,4 | %35,3 | %86,3 | 1.194 |
| Güneyyaka Mahallesi | CHP | %87,2 | %8,5 | %84,7 | 59 |
| Güzeltepe Mahallesi | CHP | %77,4 | %13,2 | %96,6 | 179 |
| Karaatlı Mahallesi | MHP | %31,5 | %57,4 | %103,6 | 56 |
| Karacahayıt Mahallesi | CHP | %60,6 | %30,7 | %92,4 | 486 |
| Karakaya Mahallesi | CHP | %52,2 | %34,1 | %99,5 | 211 |
| Kaygıllı Mahallesi | MHP | %37,1 | %52,9 | %95,8 | 240 |
| Kemalpaşa Mahallesi | CHP | %57,0 | %32,2 | %73,2 | 3.022 |
| Kisir Mahallesi | CHP | %50,5 | %43,3 | %90,6 | 245 |
| Konak Mahallesi | CHP | %54,7 | %36,7 | %77,8 | 8.754 |
| Köprüalan Mahallesi | CHP | %59,1 | %37,1 | %98,6 | 142 |
| Nalbantlar Mahallesi | CHP | %56,4 | %33,9 | %90,5 | 210 |
| Özbaşı Mahallesi | CHP | %52,0 | %36,5 | %82,8 | 337 |
| Pamukçular Mahallesi | CHP | %55,4 | %43,5 | %100,0 | 97 |
| Sarıkemer Mahallesi | CHP | %54,0 | %33,9 | %82,0 | 1.613 |
| Savuca Mahallesi | CHP | %56,1 | %28,9 | %74,7 | 4.984 |
| Sayrakçı Mahallesi | CHP | %60,7 | %30,8 | %93,6 | 125 |
| Sazlı Mahallesi | CHP | %64,3 | %24,6 | %84,5 | 3.633 |
| Serçin Mahallesi | CHP | %70,0 | %24,9 | %93,0 | 571 |
| Sofular Mahallesi | CHP | %85,9 | %12,0 | %100,0 | 191 |
| Tuzburgazı Mahallesi | CHP | %48,1 | %42,1 | %93,3 | 627 |
| Yamaç Mahallesi | CHP | %66,0 | %29,1 | %96,7 | 153 |
| Yenicamii Mahallesi | CHP | %51,6 | %40,7 | %79,3 | 11.707 |
| Yenidoğan Mahallesi | CHP | %57,6 | %33,5 | %78,7 | 3.813 |
| Yenikent Mahallesi | CHP | %56,9 | %34,5 | %74,0 | 7.974 |
| Yeniköy Mahallesi | MHP | %38,4 | %50,2 | %93,6 | 467 |
| Yeşilköy Mahallesi | CHP | %54,9 | %37,1 | %93,4 | 243 |
| Yuvaca Mahallesi | CHP | %51,4 | %37,5 | %83,1 | 468 |
İlgili sonuçlar