Söke 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Söke sonuçlarında CHP %54,0 ile birinci, MHP %33,2 ile ikinci; fark 20,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 19,5 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %33,2 (+26,7 puan). 49 mahalle ve köy arasından 38'inde CHP önde. CHP en güçlü Güneyyaka Mahallesi (%91,5); MHP en güçlü Arslanyaylası Mahallesi (%58,7). Katılım %79,9 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Söke 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Söke, Aydın, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Söke | Aydın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 38.084 | %54,0 | %46,7 | %34,5 | +19,5 |
| MHP | 23.451 | %33,2 | %14,1 | %6,6 | +26,7 |
| İYİ Parti | 3.477 | %4,9 | %8,5 | %4,6 | +0,3 |
| Zafer Partisi | 1.380 | %2,0 | %1,8 | %2,4 | −0,5 |
| Yeniden Refah | 942 | %1,3 | %1,1 | %7,0 | −5,6 |
| TİP | 733 | %1,0 | %0,7 | %0,6 | +0,4 |
| Saadet | 464 | %0,7 | %0,5 | %1,3 | −0,6 |
| SOL Parti | 369 | %0,5 | %0,2 | %0,2 | +0,4 |
| BTP | 329 | %0,5 | %0,4 | %0,4 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 315 | %0,4 | %0,2 | %0,7 | −0,2 |
| DEVA Partisi | 243 | %0,3 | %0,2 | %0,5 | −0,1 |
| Büyük Birlik | 234 | %0,3 | %0,2 | %1,3 | −0,9 |
| TKP | 214 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| DSP | 177 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 126 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
Söke seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 302 | 94.053 | 75.154 | %79,9 | 70.538 | 4.616 |
Söke mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaçlı Mahallesi | MHP | %40,0 | %51,3 | %88,5 | 384 |
| Akçakaya Mahallesi | MHP | %34,8 | %51,8 | %97,0 | 199 |
| Akçakonak Mahallesi | CHP | %50,6 | %26,4 | %81,4 | 1.236 |
| Argavlı Mahallesi | MHP | %39,9 | %45,1 | %95,5 | 200 |
| Arslanyaylası Mahallesi | MHP | %33,0 | %58,7 | %96,7 | 120 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %56,2 | %30,8 | %79,0 | 9.040 |
| Atburgazı Mahallesi | CHP | %63,7 | %24,5 | %91,0 | 1.293 |
| Avcılar Mahallesi | MHP | %39,4 | %42,3 | %94,9 | 197 |
| Avşar Mahallesi | CHP | %73,7 | %16,8 | %94,1 | 358 |
| Bağarası Mahallesi | MHP | %38,1 | %52,9 | %81,3 | 4.548 |
| Bayırdamı Mahallesi | CHP | %60,0 | %31,4 | %105,9 | 68 |
| Burunköy Mahallesi | CHP | %47,5 | %41,8 | %95,0 | 625 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %54,8 | %34,6 | %77,1 | 5.746 |
| Çalıköy Mahallesi | CHP | %66,7 | %27,3 | %96,6 | 146 |
| Çalışlı Mahallesi | CHP | %62,8 | %25,5 | %86,2 | 616 |
| Çavdar Mahallesi | MHP | %36,6 | %48,3 | %90,6 | 753 |
| Çeltikçi Mahallesi | CHP | %55,5 | %32,1 | %77,6 | 10.412 |
| Demirçay Mahallesi | MHP | %43,4 | %51,3 | %98,1 | 208 |
| Doğanbey Mahallesi | CHP | %77,6 | %18,8 | %93,2 | 591 |
| Fevzipaşa Mahallesi | CHP | %55,6 | %31,4 | %78,9 | 5.317 |
| Gölbent Mahallesi | CHP | %51,1 | %40,8 | %96,4 | 195 |
| Güllübahçe Mahallesi | CHP | %56,0 | %29,4 | %86,3 | 1.194 |
| Güneyyaka Mahallesi | CHP | %91,5 | %6,4 | %84,7 | 59 |
| Güzeltepe Mahallesi | CHP | %74,7 | %14,8 | %96,6 | 179 |
| Karaatlı Mahallesi | MHP | %40,0 | %44,0 | %103,6 | 56 |
| Karacahayıt Mahallesi | CHP | %60,6 | %29,9 | %92,4 | 486 |
| Karakaya Mahallesi | CHP | %49,7 | %33,9 | %99,5 | 211 |
| Kaygıllı Mahallesi | MHP | %38,4 | %52,2 | %95,8 | 240 |
| Kemalpaşa Mahallesi | CHP | %55,1 | %30,8 | %73,2 | 3.022 |
| Kisir Mahallesi | CHP | %47,1 | %42,4 | %90,2 | 245 |
| Konak Mahallesi | CHP | %53,4 | %33,3 | %77,8 | 8.754 |
| Köprüalan Mahallesi | CHP | %59,7 | %30,2 | %98,6 | 142 |
| Nalbantlar Mahallesi | CHP | %53,9 | %33,3 | %90,5 | 210 |
| Özbaşı Mahallesi | CHP | %54,1 | %31,1 | %91,1 | 337 |
| Pamukçular Mahallesi | CHP | %56,0 | %42,9 | %100,0 | 97 |
| Sarıkemer Mahallesi | CHP | %53,6 | %30,2 | %82,0 | 1.613 |
| Savuca Mahallesi | CHP | %54,2 | %26,5 | %74,7 | 4.984 |
| Sayrakçı Mahallesi | CHP | %59,2 | %29,1 | %93,6 | 125 |
| Sazlı Mahallesi | CHP | %63,2 | %22,6 | %84,5 | 3.633 |
| Serçin Mahallesi | CHP | %71,5 | %22,2 | %93,0 | 571 |
| Sofular Mahallesi | CHP | %83,3 | %10,8 | %100,0 | 191 |
| Tuzburgazı Mahallesi | CHP | %49,3 | %38,9 | %93,3 | 627 |
| Yamaç Mahallesi | CHP | %67,9 | %26,4 | %96,7 | 153 |
| Yenicamii Mahallesi | CHP | %50,5 | %37,5 | %79,3 | 11.707 |
| Yenidoğan Mahallesi | CHP | %55,9 | %31,1 | %78,7 | 3.813 |
| Yenikent Mahallesi | CHP | %55,5 | %31,3 | %73,9 | 7.974 |
| Yeniköy Mahallesi | MHP | %37,1 | %52,4 | %93,6 | 467 |
| Yeşilköy Mahallesi | CHP | %54,7 | %34,1 | %93,4 | 243 |
| Yuvaca Mahallesi | CHP | %51,5 | %31,3 | %83,1 | 468 |
İlgili sonuçlar